CLJ: Awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 nie dla Akademii Sandecja

AKASANGKL glowneMłodzi piłkarze Akademii Sandecja bez problemu wygrali Małopolską Ligę Juniorów Młodszych. Nagrodą za to był udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Tam rywalami podopiecznych trenera Roberta Święsa byli piłkarze Górnika Łęczna. Pierwsze spotkanie, rozegrane w województwie lubelskim, zakończyło się porażką "Biało-czarnych", 2:4. Jednak do rewanżu, przy Kilinskiego 47 przystępowali z nadzieją na odrobienie strat. Niestety łęcznianie nie pozostawili im złudzeń i w Nowym Sączu wygrali, 2:1, czym przypieczętowali swój sukces.

Pojedynek lepiej rozpoczęli zawodnicy z miasta nad Dunajcem, którzy dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Latałę. W obu przypadkach bliski szczęścia był Arkadiusz Orzeł, lecz za każdym razem świetnymi interwencjami popisał się golkiper „Zielono-czarnych”. Zmarnowane sytuacje nieco wyhamowały zapędy miejscowych, co w 25. minucie wykorzystali zawodnicy prowadzeni przez Artura Gadzickiego. Zrobili to w najlepszy możliwy sposób, bowiem Paweł Perdun precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Od tego momentu gra się wyrównała i dopiero doliczony czas pierwszej połowy przyniósł nieco więcej emocji. Wówczas Kacper Talar powinien dać Akademii Sandecja remis, ale jego uderzenie było za lekkie dla bramkarza Górnika.

AKASANGKL 1

Po przerwie, zgodnie z przewidywaniami, nowosądeczanie jeszcze bardziej rzucili się na rywali. Ich dominacja dała efekt w 63. minucie, kiedy to do wyrównania doprowadził Arkadiusz Orzeł. Chwilę później Kacper Talar po raz drugi w tym meczu zmarnował doskonałą okazję, by pokonać Jakuba Latałę; tym razem przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła, ponieważ goście ponownie objęli prowadzenie. Autorem gola został Kamil Duda, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego oraz błąd defensywy gospodarzy. W tym momencie, aby awansować "Biało-czarni" potrzebowali czterech goli, a na domiar złego kwadrans przed upłynięciem regulaminowego czasu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Dominik Faltyn. Te wydarzenia spowodowały, że przyjezdni niemal całkowicie przejęli kontrolę nad przebiegiem gry, dzięki czemu pewnie dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego Artura Szleca.