Siatkarski turniej ligowy młodziczek [Foto, Wideo]

3D DSC 8406W święto Trzech Króli na hali AGH przy ulicy Piastowskiej młodziczki KS AGH rozegrały turniej z zespołami Dalinu Myślenice, UMKS Kęczanin i Dwójki Krynica. Siatkarkom AGH, które były gospodyniami tego turnieju, udało się wygrać jedno spotkanie. Zaczęło się jednak od porażki.

W pierwszym meczu  krakowiankom przyszło mierzyć się z Dalinem Myślenice. Przegrały ten mecz 0:2 (18:25, 23:25). W pierwszym secie nie było żadnych wątpliwości, co do zwycięscy, dopiero w drugiej partii „obudziły” się zawodniczki AGH i zagrały dużo lepiej, praktycznie przez cały czas trwania seta wygrywały, w pewnym momencie nawet dziesięcioma punktami. Wszystko rozegrało się dopiero w ostatnich piłkach partii, kiedy spokojniejszy okazał się zespół z Myślenic i nie dość, że odrobił stratę, to do tego wygrał.

Drugi mecz dużo lepiej zagrały siatkarki AGH, kiedy grały przeciwko UMKS Kęczanin. W pierwszym, naprawdę emocjonującym i trzymającym w niepewności secie udało im się wygrać 27:25. Druga partia została niestety nieznacznie przegrana, bowiem skończyła się wynikiem 23:25. Ale tie-break to już całkowity pokaz umiejętności gospodyń. Zwycięstwo 15:5 nie pozostawiło złudzeń.

Ostatni mecz okazał się być najtrudniejszym z wszystkich.  Akademiczki grały z Dwójką Krynica i przegrały to spotkanie 0:2. Pierwszy set został wygrany przez ekipę z Krynicy 25:14. Przybite siatkarki z Krakowa nie zdołały się odbudować na drugiego seta, którego przegrały z kretesem 5:25 w faworytkami całego turnieju. Awans do drugiej ligi uzyskała drużyna Dwójki, reszta drużyn rozegra następny turniej w czwrtej lidze. Gospodynie ostatecznie zajęły 3 miejsce.