AGH Kraków - Sokół Zator [FOTO]

DSC00314Mimo względnie płynnego ruchu i w miarę sprawnego powrotu z Nowego Targu na mecz drugoligowych siatkarek AGH dotarłem kilka minut po jego rozpoczęciu, gdy na tablicy widniał już wynik 8:6 dla krakowianek. W trzech następnych akcjach „przywitały” się ze mną Małgorzata Żyła, Agnieszka Woźniak i Kaja Rydzyńska, które powiększyły przewagę swojego zespołu do 11:6. Dość nieśmiało wyglądały przy tym poczynania przyjezdnych, którym udało się zdobyć tylko jeden punkt - Renata Wacławik – 11:7. Kolejnych pięć wymian zgarnęły miejscowe – a kolejne akcje finalizowały Małgorzata Żyła, Eliza Koperczak, Agnieszka Woźniak i Kaja Rydzyńska posyłając piłkę w sam narożnik parkietu.

Stratę na moment zredukowała z zagrywki Judyta Olipra (16:9), ale nad siatką po raz kolejny górowały bardzo aktywne Kaja Rydzyńska (17:9) i Agnieszka Woźniak, która atakowała tak mocno, że piłka po bloku przyjezdnych lądowała za linią końcową boiska – 18:9, a w jej ślady poszły jeszcze Regina Turczanik (20:10) i ponownie Małgorzata Żyła (21:10). Podopiecznym grającej trener – Renaty Wacławik udało się jeszcze zbić nieco z dużej przewagi AGH (m.in. za sprawą asa Justyny Jurkiewicz (22:12). W samej końcówce zgromadzenie w hali kibice mogli „podziwiać” festiwal czterech zepsutych zagrywek z rzędu (po dwie z obu stron), który na szczęście przerwała atakiem z szóstej strefy Julia Skowron, kończąc przy tym pierwszą partię przy stanie 25:15.

PRZEBIEG 1 SETA: […], 8:5, 8:6, 11:6, 11:7, 16:7, 16:9, 19:9, 19:10, 22:10, 22:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:15, 25:15

Punkty „nieobecne”*: 8-6

Najlepiej punktujące zawodniczki w secie:**- 3 punkty – Małgorzata Żyła, Kaja Rydzyńska, Agnieszka Woźniak (AGH Kraków)

*zdobyte podczas mojej nieobecności czyli do stanu 8:6 dla AGH

**zdobyte podczas mojej obecności czyli od stanu 8:6 dla AGH

W drugim secie wszystko zaczęło się od punktowej zdobyczy Kai Rydzyńskiej, co spotkało się z szybką odpowiedzią Justyny Jurkiewicz – 1:1, ale jej koleżanki pomyliły się w następnych dwóch akcjach oddając rywalkom punkty niemalże za darmo – 3:1, jednak dzięki dobrej postawie Aleksandry Szczurek (3:2), Aleksandry Kałużny (4:3) i punktowej zagrywce Mai Krzysiek doprowadziły wkrótce do remisu 4:4. Po następnej wymianie siatkarki Sokoła znów były na „minusie”, a do kolejnego remisu udało im się doprowadzić dopiero przy stanie 24:24, niwelując stratę, która w pewnym momencie sięgała nawet siedmiu oczek (15:8, 17:10). Nad siatką w szeregu krakowianek dobrze radziła sobie Julia Skowron (8:6, 10:6, 13:8, 23:17), która do skutecznych zbić dołożyła również blok na 14:8, zaś Daria Kaczmarska w następnej próbie nie dała rywalkom szans na odbiór zagrywki. Mimo dużej straty rywalki walczyły w każdej akcji i kolejne udane ataki Renaty Wacławik (17:11, 18:13, 24:21), Mai Krzysiek (15:9, 17:12) i Justyny Jurkiewicz (11:8, 19:14, 20:16), do których dołożyły punktowe bloki (M. Krzysiek – 19:15, i J. Jurkiewicz – 22:17) sprawiały, że przyjezdne mimo wszystko zostawały w grze. Z wiarą posyłała dwa asy Maja Krzysiek (23:19 i 23:20), ale gdy Agata Kapusta sięgnęła po pierwszą piłkę setową (24:20) mało kto mógł przypuszczać, że siatkarkom z Zatora uda się na nowo rozpisać historię tegoż seta. Pierwszego setbola „obroniła” Renata Wacławik (24:21), a trzech następnych nie wykorzystały same krakowianki posyłając kolejne piłki w aut – i tak…mieliśmy remis – 24:24. Podopieczne trenera Pomykalskiego miały w tej odsłonie jeszcze dwie piłki setowe – najpierw po ataku Kai Rydzyńskiej (25:24), a po chwili dzięki zepsutemu atakowi jednej z rywalek (26:25). Tych dwóch okazji Akademiczkom nie udało się wykorzystać. Justyna Jurkiewicz oddaliła zagrożenie zdobywając punkt na 26:26, zaś całe to „zamieszanie” skończyła Maja Krzysiek, wykorzystując pierwszą szansę na wygranie seta. Ostatecznie 26:28 i mimo wszystko dość nieoczekiwany (ale w pełni wywalczony) remis w meczu.

PRZEBIEG 2 SETA: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 15:8, 15:9, 16:9, 16:10, 17:10, 17:12, 18:12, 18:13, 19:13, 19:15, 20:15, 20:16, 22:16, 22:17, 23:17, 23:18, 23:20, 24:20, 24:24, 25:24, 25:25, 26:25, 26:28

Atak: 12-16

Zepsuty atak przeciwnika: 5-4

Zagrywka: 2-3

Blok: 1-2

Błąd przeciwnika: 4-1

Najlepiej punktująca zawodniczka w secie: 7 punktów - Maja Krzysiek (Sokół Zator)

Pierwsze dwa słowa w trzeciej partii należały do Agnieszki Woźniak, która dała swojej ekipie prowadzenie 2:0. Przeciwniczki uruchomiły jednak pełen asortyment siatkarskich niespodzianek i zdobywając punkty blokiem (Judyta Olipra na 3:1), atakiem (Maja Krzysiek na 3:2) oraz zagrywką (Aleksandra Szczurek na 3:3) po raz kolejny wróciły do gry. Wobec kolejnych udanych zagrań Agnieszki Woźniak (4:3, as na 7:4), Małgorzaty Żyły (5:4) i Kai Rydzyńskiej (6:4) mogłoby się wydawać, że jedynie na moment, ale kolejne trzy punkty powędrowały na konto przyjezdnych i było 7:7 (w tym blok Renaty Wacławik i as serwisowy Mai Krzysiek). Był to jednak ostatni tak bliski kontakt obu drużyn. Małgorzata Żyła, Julia Skowron i Agnieszka Woźniak wyprowadzały swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (odpowiednio 10:7 i 12:9, 13:10), później nieco z tej odpowiedzialności na swoje ręce wzięły Jagoda Szkodny i Kaja Rydzyńska i właśnie po ataku drugiej z nich było już 23:17. Przypomniała o sobie jeszcze Agnieszka Woźniak, a zaraz po niej partię kiwką zakończyła Eliza Koperczak.

PRZEBIEG 3 SETA: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4, 7:7, 10:7, 10:9, 12:9, 12:10, 13:10, 13:11, 14:11, 14:12, 16:12, 16:13, 19:13, 19:14, 20:14, 20:16, 22:16, 22:17, 25:17

Atak: 20-7

Zepsuty atak przeciwnika: 3-3

Zagrywka: 1-2

Zepsuta zagrywka przeciwnika: 1-1

Blok: 0-2

Błąd przeciwnika: 0-2

Najlepiej punktująca zawodniczka w secie: 6 punktów – Agnieszka Woźniak (AGH Kraków)

DSC00320

Choć czwarta odsłona sobotniego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych (blok Mai Krzysiek) to były to dla nich jedynie miłe złego początki, a sam set okazał się pełną hegemonią krakowianek, które ostatnią „oficjalną” partię przed zbliżającymi się play-offami wygrały w sposób niezwykle przekonujący – 25:7, rozkładając odpowiedzialność za zdobywanie na punktów na barki całego zespołu – Agnieszki Woźniak (6 punktów), Kai Rydzyńskiej (4 punkty), Małgorzaty Żyły (5 punktów), Jagody Szkodny (3 punkty) oraz Julii Skowron (2 punkty). Swój grosz do zdobyczy dołożyła także Eliza Koperczak – zagrywką na 4:2. W tym secie siła rażenia gości okazała się zdecydowanie mniejsza niż wcześniej, ograniczając się do zaledwie trzech punktów – dwa z nich zdobyła Aleksandra Szczurek, trzeciego dołożyła Aleksandra Kałużna.

PRZEBIEG 4 SETA: 0:1, 1:1, 1:2, 8:2, 8:3, 16:3, 16:4, 18:4, 18:5, 19:5, 19:6, 20:6, 20:7, 25:7

Atak: 20-3

Zepsuty atak przeciwnika: 2-1

Zagrywka: 1-0

Blok: 0-2

Błąd przeciwnika: 1-0

DSC00327

Sympatycy drużyny AGH na kolejne emocje będą musieli poczekać do 7 marca, gdy krakowianki zainaugurują tegoroczną rundę play-off. Akademiczki, które sezon zakończyły tuż za plecami rywalek zza miedzy - czyli Bronowianki, zmierzą się w nich z Grupą Azoty PWSZ Tarnów (3 miejsce w tabeli). Swoją drogą marcowy weekend (7-8. 03) zapowiada się bardzo siatkarsko i na swój sposób kobieco (nie tylko ze względu na święto 8 marca). Obie krakowskie ekipy wywalczyły uprzywilejowane pozycje i rozpoczną play-offowe zmagania na własnych parkietach, co oznacza, że zarówno w sobotę (07.03) jak i niedzielę (08.03) krakowscy kibice będą mieli okazję obejrzeć po dwa mecze, których stawka sięga pułapu I ligi. Nam pozostaje tylko sobie życzyć, by terminy tych spotkań nie pokryły się, co dałoby możliwość uczestnictwa w prawdziwie emocjonującym siatkarskim maratonie wrażeń. Oby!

II liga kobiet: AGH Kraków – Sokół Zator 3:1 (25:15, 26:28, 25:17, 25:7)

AGH: 1. Regina Turczanik (3: 1z), 2. Mariola Bucka (l), 4. Eliza Koperczak (3: 1z), 6. Małgorzata Żyła (12), 7. Jagoda Szkodny (7), 13. Kaja Rydzyńska (16), 17. Agnieszka Woźniak (15: 1z) oraz 3. Daria Kaczmarska (2: 1z), 9. Julia Skowron (9: 1b), 10. Monika Pietroczuk, 11. Agata Kapusta (2), 16. Klaudia Korzeń (l), nieprzypisane punkty (1) oraz ewentualne "punkty nieobecne"

Sokół: 1. Justyna Jurkiewicz (8: 2b, 1z), 5. Monika Garbaciak, 6. Sandra Lüftner 7. Renata Wacławik (6: 1b), 8. Aleksandra Szczurek (9: 1z), 9. Patrycja Dudziak, 10. Magdalena Szczygieł, 12. Aleksandra Kałużna (3), 13. Judyta Olipra (3: 1z, 1b), 15. Maja Krzysiek (10: 4z, 2b), nieprzypisane punkty (2) oraz ewentualne "nieobecne"

Najprawdopodobniej najwięcej punktów w meczu: 16 punktów – Kaja Rydzyńska (AGH Kraków)

Najlepiej serwująca zawodniczka w meczu: 4 punkty – Maja Krzysiek (Sokół Zator)

Najlepiej blokujące zawodniczki w meczu: 2 punkty – Justyna Jurkiewicz, Maja Krzysiek (Sokół Zator)

07.03.2015 1. mecz fazy play-off II ligi kobiet: AGH Kraków – Grupa Azoty PWSZ Tarnów

07.03.2015 1. mecz fazy play-off II ligi kobiet: Bronowianka Kraków – Tomasovia Tomaszów Lubelski