MLM: Zwycięstwo Bronowianki w Czarnym Dunajcu

logo bronowianka krW 6. kolejce MLM Bronowianka wybrała się do Czarnego Dunajca na mecz z miejscową drużyną Wisły. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Bronowianki i było to całkowicie zasłużone zwycięstwo. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 3 minucie, świetnie grający w tym meczu, Karol Sałamaj. Drugą bramką zdobył cztery minuty poźniej Sebastian Sarkowicz, który mocnym strzałem z rzutu wolnego ponownie zmusił bramkarza Wisły do wyciągania piłki z siatki. Trzecią bramkę po zamieszaniu w polu karnym w 9 minucie strzelił Jakub Krzyżanowski. Jednak, po trzech strzelonych bramkach drużyna z Krakowa jakby trochę wyluzowała, i mimo wysokiego pressingu nałożonego na nich przez napastników drużyny z Dunajca, zaczęła grać długo w obronie.
Jeden z nielicznych błędów w rozegraniu poskutkował przechwyceniem piłki przez zawodników Wisły Czarny Dunajec i bramką Artura Krużela na 3:1 w 13 minucie. Do końca połowy Bronowianka miała zdecydowaną przewagę i  starała się atakować, jednak nie udało im się strzelić kolejnych goli. Po przerwie, już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, czwartą bramkę po błędzie bramkarza Wisły dołożył ponownie Karol Sałamaj. Piatą bramkę po precyzyjnym uderzeniu zza pola karnego zdobyła Karolina Gec w 42 minucie. Ostatnią bramkę po indywidualnej akcji zdobył Dominik Duniec minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

10.09.2016,  Małopolska Liga Młodzików
Wisła Czarny Dunajec - Bronowianka Kraków  1:6 (1:3)
Bramki: Karol Sałamaj 3', 32', Sebastian Sarkowicz 7', Jakub Krzyżanowski 9', Karolina Gec  42', Dominik Duniec 59' -
Wisła Czarny Dunajec: Maciej Maberny, Damian Mrożek, Norbert Szkodoń, Oskar Stopka, Artur Krużek, Zadosław Mastela, Jakub Bednarz, Dominik Zatłoka, Ksawery Kamiński
Rezerwa:  Maciej Ochmański, Filip Stachnik, Jakub Sobczak, Jakub Bobek
Trener:  Paweł Batkiewicz
Bronowianka Kraków: Mateusz Bartusik, Kacper Wolicki, Andrzej Wiśniewski, Karolina Gec, Jan Ziewiec, Sebastian Sarkowicz, Jakub Krzyżanowski, Karol Sałamaj, Kacper Ozimek
Rezerwa: Oliwier Jarosz, Jerzy Okręgucki, Filip Kozłowski, Dominik Duniec
Trener: Rafał Słota