KO: Sparta wygrała z Klimontowianką

DSC 5660W meczu 9. kolejki świętokrzyskiej Klasy Okręgowej mierzyły się ze sobą Sparta Kazimierza Wielka oraz Klimontowianka Klimontów. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1.

Gospodarze prowadzenie objęli w 33. minucie spotkania po piękniej indywidualnej akcji Fakowskiego. Jednobramkowe prowadzenie Sparta utrzymała do przerwy. W drugiej połowie, goście zdołali doprowadzić do remisu za sprawą Kiliańskiego, ale ostatnie słowo w meczu należało do miejscowych. W 77. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Wołowski.

Sparta Kazimierza Wielka - Klimontowianka Klimontów 2:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Fakowski 33', Mateusz Wołowski 77' - Maciej Kiliański 64'.

Żółte kartki: Tomasz Mocherek, Piotr Trzepatowski - Grzegorz Zięba, Karol Borycki.

Sparta: Sebastian Zając - Piotr Mocherek, Adrian Morsztyn, Mariusz Adamczyk, Hubert Pańtak, Przemysław Fakowski (77' Marcin Kądzielski), Tomasz Mocherek (85' Piotr Trzepatowski), Jakub Mocherek (46' Kamil Kłoda), Michał Ziętara, Daniel Nowak, Mateusz Wołowski (88' Paweł Kotarba).

Klimontowianka: Adrian Lasota - Michał Mikosa, Grzegorz Zięba (77' Dominik Kaczmarczyk), Patryk Niziołek, Karol Borycki, Maciej Kiliański, Mateusz Franus, Arkadiusz Stępień, Kordian Orłowski, Karol Śmiech (58' Dawid Wiśniewski), Kamil Dziadowicz (85' Adrian Bernyś).

Tekst/foto: Dariusz Grochal