KKB: LKS Świniarsko nowym liderem nowosądeckiej KEEZA Klasy B!

SWIZAW glowneW hicie 11. kolejki nowosądeckiej KEEZA Klasy B zmierzyły się ze sobą zespoły LKS-u Świniarsko i Zawady Nowy Sącz. Stawką tego spotkania były nie tylko trzy punkty, ale także fotel lidera. Po ponad 90 minutach gry oba skalpy padły łupem podopiecznych trenera Andrzeja Knurowskiego, którzy wygrali, 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Łukasz Twady.

Mówiąc żargonem bokserskim - pierwsza część spotkania to obustronna wymiana ciosów. Premierowe ciosy wyprowadzili zawodnicy z Nowego Sącza. Przy jednym z nim świetną interwencją popisał się Mateusz Obrzud, a drugi był minimalnie niecelny; Mateusz Gadzina trafił w słupek. Na ich nieszczęście rywale celnie skontrowali, bowiem w 12. minucie Łukasz Twardy wpisał się na listę strzelców. Jego trafienie poprzedziła wzorcowa akcja całej drużyny. Podrażnieni takim obrotem spraw przyjezdni chcieli szybko odrobić straty, lecz zamiast tego musieli się bronić przed kolejnymi szarżami gospodarzy. Jednak żadna z nich nie była już skuteczna.

SWIZAW 1

W drugiej połowie zdecydowanie częściej atakowali przyjezdni. Jednak ich akcje były bardzo chaotyczne, dzięki czemu zawodnicy LKS-u nie mieli większych problemów z ich powstrzymywaniem. Sami od czasu do czasu przeprowadzali kontrataki, ale albo brakowało im skuteczności, albo dobrze spisywała się defensywa nowosądeczan, a szczególnie bramkarz - Jarosław Leśniak. To wszystko sprawiło, że wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty pozostały w Świniarsku. Oprócz tego zespół z gminy Chełmiec został liderem nowosądeckiej KEEZA Klasy B.