eW2L: Arcyważne zwycięstwo rezerw Lecha Poznań

2021 03 14 2l hutnik lech2 2W niedzielne popołudnie, przy ulicy Ptaszyckiego 4 w Krakowie odbył się arcyważny - w kontekście utrzymania - mecz eWinner 2 Ligi. Na Suchych Stawach zmierzyły się krakowski Hutnik i rezerwy poznańskiego Lecha. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali, 2:0. Dzięki zainkasowaniu kompletu "oczek" podopieczni trenera Artura Węski oddalili się od strefy spadkowej; aktualnie mają nad nią cztery punkty przewagi.

W przeciągu całego spotkania "Hutnicy" 7 razy celnie uderzyli na bramkę Krzysztofa Bąkowskiego, jednak ani razu golkiper z Wielkopolski nie dał się zaskoczyć. Poznaniacy oddali 3 celne strzały, za to dwa z nich znalazły drogę do bramki Dawida Smuga. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie za sprawą Łukasza Szramowskiego, który sprytnym strzałem wykończył dwójkową akcję z Adrianem Laskowskim. Drugą bramkę przyjezdni zdobyli w 78. minucie. Autorem gola został Siergiej Kriwiec, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Tomasza Wojcinowicza. Najlepszą okazję do strzelenia gola dla Hutnika przed przerwą miał Kamil Bełczowski. W 6. minucie Piotr Zmorzyński uruchomił "Bełcza" podaniem, ten zwiódł defensora, jednak jego strzał zdołał obronić golkiper gości. Po zmianie stron gospodarze próbowali odwrócić losy spotkania. Swoich szans podopieczni Szymona Szydełki upatrywali w próbach z dystansu. Swoich sił spróbowali Kacper Jodłowski (dwukrotnie), Tomasz Wojcinowicz, oraz Javier Bernal. Jednak  te próby nie przyniosły zamierzonego skutku i krakowianie musieli pogodzić się z pierwszą porażką w tym roku.