2L: Przełamanie Hutnika Kraków

IS DSC 3609Piłkarze Hutnika Kraków przełamali serię pięciu kolejnych porażek i po dobrej grze pokonali Bytovię Bytów 3:1. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Patryk Kieliś, Dawid Linca oraz Paweł Zawistowski (z rzutu karnego).

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. "Hutnicy" mieli kilka niezłych szans do otworzenia wyniku, lecz nie udało im się skierować piłki do siatki. Najbliżej tego był Krzysztof Świątek, który z kilkunastu metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Dwukrotnie strzelał także Miłosz Drąg; uderzenia 19-latka również były niecelne.

Na początku drugiej połowy prowadzenie dla Hutnika uzyskał Patryk Kieliś, który po zbyt krótkim wybiciu piłki przez gości silnym uderzeniem zza pola karnego umieścił ją w bramce. Pięć minut później Jakub Bach wykorzystał błąd krakowian w obronie i w sytuacji sam na sam sfaulował go Dawid Smug. Jedenastkę silnym uderzeniem na gola zamienił Paweł Zawistowski. "Hutników" remis nie zadowalał i usilnie dążyli do zwycięstwa. Wreszcie w 75. minucie Kamil Sobala po dwójkowej akcji na prawej flance z Tomaszem Jaklikiem posłał precyzyjną centrę na dalszy słupek, gdzie niepilnowany Dawid Linca płaskim strzałem z 5 metrów skierował piłkę do siatki obok bezradnego Marcina Staniszewskiego.

W ostatnim kwadransie goście usiłowali doprowadzić do wyrównania, a gospodarze wyprowadzali kontry. Po jednej z nich Mateusz Ozimek podawał do wychodzącego na czystą pozycję Abdallaha Hafeza, ale podanie to zdołał zablokować obrońca rywali. "Hutnicy" grali momentami zbyt nerwowo w obronie. Kilka razy w polu karnym Hutnika robiło się niebezpiecznie, głównie po stałych fragmentach Bytovii. Koniec końców Dawid Smug i spółka nie dali się zaskoczyć. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry szybki kontratak Hutnika wyprowadzili Krzysztof Świątek oraz Dawid Linca. Ten ostatni dograł z lewej strony w pole karne, a Patryk Kieliś wykorzystał błąd obrońcy, po czym strzałem przy słupku ustalił rezultat meczu na 3:1.

Hutnik Kraków - Bytovia Bytów 3:1 (0:0)

Bramki: Patryk Kieliś 49', 90+3', Dawid Linca 75' - Paweł Zawistowski 55' (k).

Żółte kartki: Miłosz Drąg, Miłosz Ozimek, Mateusz Zając - Jakub Bach, Oskar Sikorski, Piotr Giel.

Hutnik: Dawid Smug - Tomasz Jaklik, Łukasz Kędziora, Mateusz Zając, Sebastian Olszewski - Mateusz Ozimek, Miłosz Drąg, Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Kamil Sobala (78' Abdallah Hafez).

Bytovia: Marcin Staniszewski - Oskar Sikorski (72' Mateusz Wrzesień), Filip Dymerski, Haris Memić, Matheus Camargo - Deleu, Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Jakub Bach (83' Mateusz Szela) - Piotr Giel, Kacper Sezonienko.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

Widzów: bez udziału publiczności.