2L: Wigry Suwałki za mocne dla Hutnika Kraków

Hutnik jesien 2020W 13. kolejce II ligi piłkarze Hutnika Kraków, na "Suchych Stawach" mierzyli się z Wigrami Suwałki. Mecz zakończył się wygraną gości, 2:1. Ich sukces jest tym większy, że z różnych powodów, w Krakowie, wystąpić nie mogli Kamil Adamek, Bartłomiej Babiarz, Kacper Wełniak oraz Michał Ozga. Natomiast po stronie miejscowych pauzował jedynie Piotr Stawarczyk.

W pierwszej połowie „Hutnicy” grali poprawnie w defensywie, a także mieli dwie znakomite okazje do zdobycia bramki; gdyby choć jedną wykorzystali to spotkanie mogło ułożyć się dla nich znakomicie. Już w 6. minucie po akcji lewą stroną Dawida Lincy i jego dograniu w pole karne, strzelał będący kilka metrów od bramki Mateusz Ozimek, ale piłka poleciała obok słupka. Z kolei w 34. minucie gospodarze wyprowadzili kontratak. Abdallah Hafez podał do wbiegającego w pole karne Ozimka, ten naciskany przez obrońcę oddał płaski strzał, ale po interwencji bramkarza Hieronima Zocha piłka ponownie minęła słupek. Goście byli konkretniejsi. W 40. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Łukasz Bogusławski głową skierował piłkę do bramki.

Kilka minut po przerwie po rzucie rożnym dla Wigier w polu karnym gospodarzy rozległ się okrzyk i upadł jeden z graczy gości. Sędzia ocenił, że był faul. Rzut karny na drugiego gola dla Wigier zamienił Patryk Czułowski, choć Dawid Smug był bliski obronienia jego strzału. Hutnik do końca meczu dążył do odrobienia strat, ale niewiele wynikało z jego ataków. Nie pomogła nawet poczwórna zmiana przeprowadzona przez trenera Leszka Janiczaka w 73. minucie spotkania. Goście bronili się skutecznie. Dopiero w doliczonym czasie gry Miłosz Drąg kozłującym strzałem z około 25 metrów pokonał Zocha. Po wznowieniu gry sędzia od razu zakończył mecz.

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)

Bramki: Miłosz Drąg 90+3' - Łukasz Bogusławski 40', Patryk Czułowski 55' (k).

Żółte kartki: Abdallah Hafez, Dawid Linca, Sebastian Olszewski - Paweł Gierach, Adrian Piekarski.

Hutnik: Dawid Smug - Sebastian Olszewski, Łukasz Kędziora, Mateusz Zając, Mateusz Reczulski (73' Przemysław Antoniak) - Mateusz Ozimek (73' Kacper Jodłowski), Patryk Kieliś (73' Szymon Hajduk), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Abdallah Hafez (73' Kamil Sobala).

Wigry: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka (90' Christian Suski), Josip Šoljić, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Denis Gojko, Patryk Czułowski (90' Filip Kozłowski), Łukasz Bogusławski (78' Adrian Karankiewicz), Paweł Gierach (89' Jakub Świątek) - Cezary Sauczek (90' Bartosz Gużewski).

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Widzów: bez udziału publiczności.