2L: Sandecja Nowy Sącz coraz bliżej spadku

SANHUT glowneNa stadionie ekstraklasowej Puszczy Niepołomice odbyły się drugoligowe Derby Małopolski, w których to Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z Hutnikiem Kraków. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką nowosądeczan, przez co jedną nogą praktycznie są w trzeciej lidze. Gola, który ustalił wynik meczu w 37. minucie strzelił Marcin Wróbel.

Czytaj więcej: 2L: Sandecja Nowy Sącz coraz bliżej...

2L: Kolejny podział punktów krakowskiego Hutnika

IS DSC 6538Benjamin Franklin powiedział, że w życiu są pewne tylko śmierć i podatki. Do tych dwóch rzeczy można dodać kolejną - remis w meczu Hutnika Kraków, w roku 2024. Od momentu wznowienia ligowych rozgrywek krakowianie za każdym razem dzielili się punktami z rywalami. Ostatnie tego "zaszczytu" dostąpili piłkarze Stali Stalowa Wola, bowiem "Hutnicze Derby" zakończyły się wynikiem, 1:1.

Czytaj więcej: 2L: Kolejny podział punktów...

2L: Remis Hutnika Kraków z Wisłą Puławy

IS DSC 6381Do starcia z Wisłą Puławy piłkarze krakowskiego Hutnika przystępowali w roli faworytów. Można powiedzieć, że sprostali jej połowicznie, bowiem zaledwie zremisowali z podopiecznymi trenera Mikołaja Raczyńskiego, którzy znajdują się w strefie spadkowej 2 Ligi. Gole w tym spotkaniu strzelili Marcin Wróbel dla gospodarzy oraz Manuel Ponce García dla przyjezdnych.

Czytaj więcej: 2L: Remis Hutnika Kraków z Wisłą Puławy

2L: Niesamowite odrodzenie GKS-u Jastrzębie

026Do szatni piłkarze GKS-u Jastrzębie schodzi z dwubramkową stratą do Olimpii Grudziądz. Jednak po rozmowie ze swoim szkoleniowcem na drugą połowę wyszli zupełnie odmienieni, dzięki czemu z nawiązką odrobili straty i ostatecznie tryumfowali, 3:2. Wygrana sprawiła, że podopieczni trenera Piotra Dziewickiego opuścili strefę spadkową drugiej ligi.

Czytaj więcej: 2L: Niesamowite odrodzenie GKS-u...

2L: Hutnik Kraków lepszy od Stomilu Olsztyn

IS DSC 9164Po porażce w Stalowej Woli piłkarze Hutnika Kraków do spotkania ze Stomilem Olsztyn przystępowali z mocnym postanowieniem poprawy. Ich nastawienie przyniosło efekt, bowiem po golach Miłosza Drąga oraz Marcina Wróbla pokonali rywali, dzięki czemu awansowali na piątą lokatę w tabeli i do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem tracą tylko dwa punkty.

Czytaj więcej: 2L: Hutnik Kraków lepszy od Stomilu...

2L: Zmiana trenera w Sandecji Nowy Sącz

Kafarski outSandecja Nowy Sącz nie może zaliczyć początku obecnego sezonu do udanych. W rozgrywkach ligowych piłkarze z miasta nad Dunajcem wywalczyli zaledwie jeden punkt (remis z Radunią Stężyca - przyp. red.), a z Fortuna Pucharem Polski, po porażce z trzecioligową Garbarnią Kraków, pożegnali się już w rundzie wstępnej. Przegrana z "Garbarzami" sprawiła, że ze swoją posadą pożegnał się trener Tomasz Kafarski.

Czytaj więcej: 2L: Zmiana trenera w Sandecji Nowy Sącz