W niedzielę ŚWIĘ7O na Suchych Stawach!

swiatek plakat 1719837970 7970W najbliższą niedzielę na Suchych Stawach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Przedsezonowy mecz Hutnika z Garbarnią będzie równocześnie pożegnalnym meczem Krzysztofa Świątka w barwach krakowskiego drugoligowca.

Krzysztof Świątek, kapitan, legenda, trener, wychowawca młodzieży, wzór... można by tak wymieniać bez końca. 37-latek jest wychowankiem klubu, który na Suche Stawy ponownie wrócił w przerwie zimowej sezonu 2011/12. Od wiosny 2012 non stop reprezentuje biało-błękitno-niebieskie barwy. W tym czasie poprowadził drużynę do dwóch awansów z czwartej do drugiej ligi. Kończący karierę w kapitan Hutnika jest obecnie rekordzistą klubu zarówno pod względem występów (472 spotkania) jak i zdobytych bramek (167 goli).

O popularności popularnego „Świętego” świadczyć może jedna z historii opowiadanych w klubie. Podczas ostatniej klubowej Wigilii zawodnicy pierwszej drużyny rozdawali zdjęcia z autografami. Najmłodsi adepci piłkarscy chwalili się między sobą swoimi „zdobyczami”. W pewnym momencie jeden z młodszych zawodników krzyknął „O jaaaa, masz Świątka! Dam Ci tych czterech moich za jednego Świątka!”. Łatwo można się domyślić, że nawet cztery inne zdjęcia z podpisami nie skłoniły szczęśliwego „posiadacza Świątka” do wymiany.

Termin pożegnalnego meczu nie jest przypadkowy. Spotkanie odbędzie się bowiem 7. dnia 7. miesiąca o godzinie 17. Każdy kibic Hutnika wie bowiem, że to właśnie z numerem 7 na koszulce występował Krzysztof Świątek. Wstęp na mecz jest wolny, na stadionie dostępna będzie najlepsza stadionowa gięta. Ponadto dla kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje i niespodzianki. To będzie prawdziwe Świę7o!

​Mecz pożegnalny Krzysztofa Świątka

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków

7.07.2024 r. (niedziela) - godzina 17:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków

Wstęp wolny

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies