E: Dramaturgia przy R22!

IS DSC3897Wynikiem 2:2 skończyło się spotkanie Wisły Kraków z Wisłą Płock. Do końca kibicom na trybunach towarzyszyły wielkie emocje, bowiem bramkę wyrównującą goście zdobyli dopiero w 5. minucie doliczonego czasu gry. Zawodnicy trenera Artura Skowronka skończyli więc serię kolejnych zwycięstw w w PKO BP Ekstraklasie. Jednak utrzymali przewagę nad strefą spadkową, ponieważ Arka Gdynia zremisowała swój mecz z ŁKS-em i nadal traci do krakowian trzy punkty.

Pierwszego gola zdobył już w 10. minucie zawodnik występujący pierwszy raz od pierwszej minuty w barwach gospodarzy, czyli L’ubomir Tupta. Niedaleko od własnej bramki Dominik Furman w juniorski sposób stracił piłkę na rzecz Vukana Savićevicia, ten zagrał do napastnika "Białej Gwiazdy" i było 1:0. Wisła Płock odpowiedziała niecały kwadrans później. Dośrodkowanie Giorgi'ego Merebaszwili'ego bardzo dobrze przyjął kapitan "Nafciarzy" i oddał strzał z pół obrotu, pokonując Michała Buchalika, czym odkupił swoje winy przy pierwszej bramce. Drugi gol dla krakowian padł już po przerwie. W polu karnym kopnięty został Vukan Savićević, a sędzia po videoweryfikacji wskazał na "wapno". Do piłki podszedł oczywiście Jakub Błaszczykowski i mocnym strzałem, który odbił się jeszcze od poprzeczki, pokonał Thomasa Dähne. Po tym golu cały czas atakowała już drużyna z Płocka. Sukces udało im się osiągnąć dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Furman, a przed bramką Michała Buchalika najlepiej odnalazł się Alan Uryga i głową zapakował piłkę do siatki. Mecz skończył się wynikiem 2:2 i mają czego żałować gospodarze, bo niewiele minut zabrakło im do obronienia korzystnego rezultatu.

Wisła Kraków - Wisła Płock 2-2 (1-1)

Bramki: L’ubomir Tupta 10’, Jakub Błaszczykowski 50’ - Dominik Furman 23’, Alan Uryga 90+5’.

Żółte kartki: Gieogij Żukow, Vukan Savićević - Mateusz Szwoch, Damian Rasak, Ángel Garcia.

Wisła K.: Michał Buchalik - David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski (79' Rafał Boguski), Vullnet Basha, Gieorgij Żukow (61' Nikola Kuveljić), Vukan Savićević, Kamil Wojtkowski - Ľubomír Tupta (69' Aleksander Buksa).

Wisła P.: Thomas Dähne - Damian Michalski, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Ángel García - Torgil Gjertsen, Damian Rasak (81' Hubert Adamczyk), Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili (74' Suad Sahiti) - Cillian Sheridan.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 13 893.