Energa Basket Liga: Wiślaczki zdeklasowały Artego! Zwycięstwo w hicie

DSC 0001O tym meczu mówiło się dużo długo przed samym dniem meczowym. Przecież grały ze sobą dwie drużyny, które na pewno walczyć będą o końcowy puchar. W pierwszej rundzie także to koszykarki Wisły schodziły z parkietu z tarczą, jednak wtedy różnica była dużo mniejsza. Podczas tego spotkania nikt na hali, nawet kibice gości, nie miał wątpliwości, kto powinien wygrać ten mecz.

DSC 0007

Krakowianki wyszły na to spotkanie bardzo zmotywowane i grały bardzo dobrze w zasadzie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Na szczególną pochwałę zasługuje gra obronna drużyny Krzysztofa Szewczyka. Zawodniczki z Bydgoszczy nie mogły przebić się przez prawdziwy mur stworzony przy krakowskim koszu. Raz za razem albo były blokowane albo rzucały bardzo niecelnie. Przy jednoczesnej świetnej skuteczności przy koszu, którą również pokazały w tym pojedynku gospodynie, nie mogło się nie udać.

Trzeba przyznać, że bardzo skrupulatnie odrobił pracę domową po porażce z Zagłębiem Sosnowiec trener Szewczyk. Dzięki temu zwycięstwu Wisła awansowała na miejsce lidera, z przewagą jednego punktu nad właśnie Artego.

21.03.2018, Energa Basket Liga Kobiet

Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 86:61 (23:16, 24:16, 14:13, 25:16)

Wisła Can-Pack Kraków: Cheyenne Parker 22, Leonor Rodriguez 16, Maurita Reid 16, Giedré Labuckiené 11, Magdalena Ziętara 10, Sonja Greinacher 8, Klaudia Niedźwiedzka 3, Aleksandra Klimas 0,Tamara Radočaj 0

Trener: Krzysztof Szewczyk

Artego Bydgoszcz: Dragana Stanković 11, Julie McBride 11, Jennifer O’Neill 9, Denesha Stallworth 8, Karolina Poboży 8, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Julia Adamowicz 3, Elżbieta Międzik 2, Sylwia Bujniak 0

Trener: Tomasz Herkt

Sędziowie: Jakub Zamojski, Grzegorz Czajka, Bartłomiej Kucharski

DSC 0016


facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies