Euroliga Kobiet: Wisła żegna się z europejskimi pucharami

3D IMG 6878Wszyscy mieli świadomość, jak ważny jest ostatni mecz Wisły Can-Pack Kraków w Eurolidze Kobiet. W przypadku zwycięstwa krakowianek i przegranej Nadezdhy z Yakin Dogu Universiti to koszykarki spod Wawelu mogły cieszyć się z awansu do EuroCup. Dla jasności, Fenerbahce awans zapewniony miało już przed meczem z Polkami.  Niestety, po pełnym walki i emocji meczu, podopieczne Krzysztofa Szewczyka musiały uznać wyższość gości, przegrywając 62:68 (23:24, 13:15, 18:22, 8:7).

Pierwsze trzy kwarty wyglądały w zasadzie tak samo. Bardzo wyrównana gra, żadna z drużyn nie chciała oddać pola przeciwnikom. Dzięki niezłej skuteczności oglądaliśmy kawał naprawdę dobrej koszykówki. Wiadome było, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kwarcie, kiedy krakowianki będą musiały postawić wszystko na jedną kartę. Nie miały przecież nic do stracenia.

Ostatnia partia była zdecydowanym popisem Wiślaczek w obronie. Bardzo konsekwentnie blokowały każdy strzał koszykarek z Turcji, ale przy tym niestety bardzo słabo rzucały do kosza. Przy utrzymaniu formy rzutowej z poprzednich kwart i takiej grze obronnej, prawdopodobnie mecz zakończyłby się wygraną Polek i awansem.

Wszyscy kibice, zgromadzeni na hali przy Reymonta 22 musieli obejść się smakiem ćwierćfinału EuroCup, ale po końcowej syrenie podziękowali koszykarkom za walkę. Widać było smutek na twarzach zawodniczek, jednak myślę, że ta przegrana odbije się pozytywnie na sportowej złości, którą pokażą już w następnym spotkaniu w Enerdze Basket Lidze Kobiet.

Fenerbahce natomiast w tak upragnionym ćwierćfinale europejskich pucharów zagra z Soprano Basket, które zajęło drugie miejsce w grupie A, dając się wyprzedzić tylko Dynamo Kursk.