Energa Basket Liga Kobiet: Niespodzianka przy Reymonta

3D IMG 6678Dużą niespodziankę sprawiły nam w sobotę koszykarki Energi Toruń ogrywając lidera Energa Basket Ligi Kobiet, czyli krakowską Wisłę Can-Pack. Mecz zakończył się wynikiem 72:77 (20:23, 24:21, 24:15, 4:18).

3D IMG 6510

Krakowianki dobrze weszły mecz, w pierwszych pięciu minutach z Wiślaczek najbardziej wyróżniały się Leonor Rodriguez oraz Giedre Labuckiene, które w tym czasie zdobyły wszystkie punkty dla Białej Gwiazdy, tym samym utrzymując ciągłe prowadzenie nad rywalkami. W dalszej części pierwszej kwarty inicjatywę przejęły już zawodniczki Enegi Toruń, które na minutę przed zakończeniem partii objęły prowadzenie. Do pierwszej przerwy było więc 20:23.

W drugiej kwarcie, mimo nerwowej atmosfery wywołanej przez kilka błędów Krakowianek, to one punktowały więcej razy. Po wyrównanej partii zniwelowały więc przewagę Energi do zera, wygrywając 24:21. Do przerwy mieliśmy remis 44:44.

Trzecia partia toczyła się już całkowicie pod dyktando Białej Gwiazdy. Krakowianki z akcji na akcje powiększały swoje prowadzenie, zapewniając sobie dziewięciopunktową zaliczkę przed ostatnią kwartą.

Mogłoby się wydawać, że drużyna lidera rozgrywek w czwartej kwarcie pójdzie za ciosem, powiększy prowadzenie i zapewni sobie kolejne zwycięstwo przy Reymonta. Niestety dla sympatyków Wisły Can-Pack, nie stało się nic podobnego… W ostatniej partii niemal wszystkie rzuty Krakowianek odbijały się od obręczy, tablicy lub rąk rywalek, wskutek czego zdobyły one tylko 4 punkty. Podczas gdy drużyna z Torunia raz za razem trafiała i zdobyła 18 punktów, wygrywając zarówno kwartę, jak i cały mecz.