6 setów dla AGHu! [FOTO]

Mamy dla Was coś z cyklu niezapowiedzianych wydarzeń, w których uczestnictwo wynikało ze spontanicznej natury niektórych z nas. W sobotę wieczorem grały oba pierwsze zespoły siatkarskiego AGH - występujący w pierwszej lidze mężczyźni, a także grające na drugoligowych parkietach siatkarki.

I liga mężczyzn: AGH AZS Kraków - Victoria Wałbrzych 3:2 (25:22, 25:12, 18:25, 23:25, 15:12)
Przed meczem w Krakowie siatkarze Victorii w tabeli mieli dwa razy więcej punktów niż ich sobotni rywale (odpowiednio 14 i 7) punktów. Gdy w drugim secie gospodarze zdemolowali przyjezdnych 25:12 wydawało się, że Victorii ciężko będzie odwrócić losy spotkania. I choć zawodnikom AGH udało się ostatecznie wygrać potrzebowali do tego aż pięciu setów.

II liga kobiet: AGH Kraków - Kampus Wielicki 3:1 (25:15, 25:14, 22:25, 25:17)
Również w przypadku siatkarek AGH i dwóch szybko wygranych setach mogło się wydawać, że podopieczne trenera Pomykalskiego szybko uporają się z przeciwniczkami. Tymczasem dobra postawa Kampusu sprawiła, że wygrana gospodyń nie była tak oczywista - nawet w czwartej partii dość długo utrzymywał się remis, ale koncentracja i konsekwencja sprawiły, że zawodniczki AGH rozstrzygnęły losy sobotniej rywalizacji w czterech setach. Dzięki wygranej zawodniczki z Krakowa plasują się już na drugiej pozycji w tabeli tuż za plecami rozpędzonej Bronowianki.