Rozpędzony Kęczanin [FOTO]

W premierowej kolejce nowego siatkarskiego sezonu pierwszoligowy Kęczanin Kęty przegrał w trzech setach z Krispolem Września 3:0. Była to pierwsza i zarazem ostatnia porażka podopiecznych trenera Marka Błasiaka, którzy od czasu inauguracyjnej porażki odnieśli cztery kolejne zwycięstwa, tracąc na "przestrzeni" tych czterech kolejek tylko jednego seta. Ostatnią ofiarą zespołu z Kęt okazał się być krakowski AGH.

Akademicy jedynie w pierwszym secie starali się dotrzymać kroku rywalom, ale ich próby zatrzymały się na dwudziestym punkcie, co - jak się później okazało było ich najlepszym dorobkiem w  całym meczu. W dwóch kolejnych odsłonach zdobyli zaledwie 30 punktów - odpowiednio 14 oraz 16 i w pełni zasłużenie przegrali z rozpędzonym rywalem. AGH - Kęczanin Kęty 0:3.
5 kolejka I ligi: AGH Kraków - Kęczanin Kęty 0:3 (20:25, 14:25, 16:25)
AGH: Górski, Surma, Szalacha, Dzierwa, Małysza, Gnatek, Głód (libero) oraz Akala, Galiński, Kosiek, Mucha, Walczykowski
Kęczanin: Macionczyk, Pietruczuk, Macek, Biegun, Błasiak, Behrendt, Mariański (libero) oraz Ciupa, Szpyrka, Gaweł, Ogrodniczuk, Gandyk