LE: Pięć goli w Gliwicach

3d DSC 7271Aż pięć goli zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast mierzył się z łotewską drużyną, Riga FC. Mecz został rozegrany w ramach drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy po błędzie defensywy Piasta objęli prowadzenie; wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W 66. minucie do remisu doprowadził Czerwiński, a następnie dwa gole w przeciągu trzech minut zdobył Félix. Radość kibicom "Piastunek" przerwał Korun, który po nieporozumieniu z bramkarzem, skierował piłkę do własnej siatki. Tym samym Mistrz Polski do stolicy Łotwy pojedzie z tylko jednym golem zaliczki.

3d DSC 7287

Piast Gliwice - Riga FC 3:2 (0:1)

Bramki: Jakub Czerwiński 66', Jorge Félix 82', 85' - Roman Debełko 22', Uroš Korun 86' (s).

Żółte kartki: Giórgos Valeriános, Kamil Biliński (Riga).

Piast: František Plach - Marcin Pietrowski, Uroš Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Jorge Félix, Tom Hateley, Patryk Dziczek, Joel Valencia (74' Patryk Sokołowski), Gerard Badía (62' Martin Konczkowski) - Piotr Parzyszek (87' Dominik Steczyk).

Riga: Roberts Ozols - Ritvars Rugins, Oļegs Laizāns, Elvis Stuglis, Giórgos Valeriános - Felipe Brisola (43' Aleksejs Višņakovs), Stefan Panić, Tomislav Šarić, Wjaczesław Szarpar, Deniss Rakels (80' Joël Bopesu) - Roman Debełko (84' Kamil Biliński).

Sędziował: Manuel Schüttengruber (Austria).

Widzów: 5 100.