E: Obrońca przedłużył umowę z Wisłą Kraków

Jakub BartoszNa swojej oficjalnej stornie internetowej Wisła Kraków poinformowała, że jeden z jej zawodników przedłużył swój kontrakt. Mowa o Jakubie Bartoszu. Warto pochwalić działaczy klubu z Krakowa za ten ruch, ponieważ jego umowa wygasła końcem czerwca, a ostatnią rundę stracił z powodu kontuzji pleców.

22-latek jest wychowankiem Hejnału Krzyszkowice, skąd przeniósł się do Karpat Siepraw. Ostatecznie do juniorów "Białej Gwiazdy" trafił w roku 2010. Z nimi dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski; najpierw w drużynie U-17, a potem U-19. W pierwszej drużynie zadebiutował 12 kwietnia 2014 roku, kiedy to krakowianie mierzyli się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Swojego debiutu nie będzie miło wspominał, ponieważ to "Górale" okazali się lepsi i wygrali, 1:0. Od tej pory dla 13-krotnych tryumfatorów krajowych rozgrywek rozegrał 52 oficjalne mecze, zdobył 4 gole, a także zaliczył 2 asysty.

W swoim CV ma także występy w Sandecji Nowy Sącz oraz Reprezentacji Polski U-21. Piłkarzem "Biało-czarnych" był w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 i w tym czasie 13 razy pojawił się na murawie oraz zobaczył jedną żółtą kartkę. Jeśli chodzi o grę w kadrze to zadebiutował w niej za kadencji Czesława Michniewicza, był nawet jej podstawowym zawodnikiem, ale uraz pokrzyżował mu plany.

Fot. www.wisla.krakow.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies