E: Cracovia w europejskich pucharach

3d 050519KAS0049Podczas niedzielnej Multiligi o wejście do europejskich pucharów z czwartego miejsca walczyły Cracovia i Jagiellonia. Drużynie z Krakowa wystarczyło zwycięstwo, aby bez patrzenia się na inne wynik skończyć sezon na czwartej pozycji. W przypadku remisu "Pasów", podopieczni trenera Ireneusza Mamrota musieli wygrać, a w przypadku porażki wystarczył im tylko remis. Ostatecznie podopieczni Michała Probierza przegrali 0:3 z Pogonią Szczecin, ale "Jaga" również nie dała rady Lechii Gdańsk, przegrywając 0:2. Puchary zostają więc w Krakowie.

Mecz od początku był pod dyktando Pogoni. Mimo że nie grali już o nic, trzeba ich pochwalić za ambicję i waleczność. Pierwszą bramkę zdobyli w 31. minucie. Wtedy to świetnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się bohater tego meczu, Kožulj, a piłka trafiła wprost na główkę Benyamina, który pokonał po raz pierwszy bramkarza gospodarzy. Po przerwie szansę na wyrównanie miała Cracovia, po błędzie Bursztyna z dystansu na bramkę strzelał Cabrera, ale z linii bramkowej wybił piłkę Fojut. Potem akcję odbywały się tylko pod bramką Peškovicia. Najpierw szansę w sytuacji sam na sam miał Majewski, ale golkiper świetnie wybronił ten strzał. Potem z dystansu próbował Podstawski, ale znów na posterunku był Peškovič. Jednak w 65. minucie bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans. Kožulj, po otrzymaniu podania od kolegi z drużyny, popisał się wyśmienitym finezyjnym strzałem z 25 metra, zdejmując siatkę z okienka bramki "Pasów". Gwóźdź do trumny Cracovii wbił Majewski w 74. minucie. Szybko rozegrali rzut wolny zawodnicy Pogoni, Kožulj zagrał po ziemi do wbiegającego Majewskiego, który z ostrego kąta wbił piłkę między nogami Peškovicia.

Zwycięstwo Pogoni było duże, ale w pełni zasłużone. Podopieczni Kosty Runjaica pokazali się w tym spotkaniu bardzo dobrze i mogą być zadowoleni z tej końcówki sezonu. Michał Probierz ma z kolei problem, kogo ściągnąć do swojej drużyny, aby mieć jakieś szanse w eliminacjach do Ligi Europy, które zaczynają się już niebawem.

Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Bramki: Soufian Benyamina 31', Zvonimir Kožulj 65', Radosław Majewski 74'.

Żółte kartki: Javi Hernandez, Michal Siplak - Tomás Podstawski, Jarosław Fojut, Sebastian Walukiewicz.

Cracovia: Michal Peškovič - Cornel Râpă, Michał Helik, Niko Datković, Michal Sipľak - Javi Hernández, Janusz Gol, Milan Dimun (46' Sergiu Hanca), Damian Dąbrowski (74' Marcin Budziński), Mateusz Wdowiak - Airam Cabrera (68' Filip Piszczek).

Pogoń: Jakub Bursztyn - Jakub Bartkowski, Sebastian Walukiewicz, Jarosław Fojut (82' Maciej Żurawski), Hubert Matynia - David Stec (86' Sebastian Kowalczyk), Tomás Podstawski, Kamil Drygas, Zvonimir Kožulj (90' Kacper Kozłowski), Radosław Majewski - Soufian Benyamina.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 12 768.