E: Grad goli w Kielcach, Wisła rozgromiła Koronę

IS 1102198KAS0116W meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków rozgromiła Koronę Kielce, aż 6:2! Bohaterem spotkania został Krzysztof Drzazga, który trzykrotnie pokonał Michała Miśkiewicza. Wisła dzięki zwycięstwu awansowała na 9. pozycję w tabeli i ma już tylko punkt straty do czołowej „ósemki”.

Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Wato Arweladze posyłając piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Wyrównał po 10 minutach Krzysztof Drzazga. W 28. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Arweladze popisując się mierzonym strzałem głową w okienko bramki przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Jakub Błaszczykowski. Kibice na pewno nie czuli się zawiedzeni pierwszą częścią spotkania. Druga odsłona to już wyłącznie popis drużyny przyjezdnych. Po niecałych 10 minutach mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia za sprawą ponownie Krzysztofa Drzazgi oraz Vukana Savicevica. W 65 minucie kolejną bramkę dla gości z Krakowa zdobył Łukasz Burliga po zamieszaniu w polu karnym Korony. Wynik ustalił w 80. minucie Krzysztof Drzazga kompletując w ten sposób hat-tricka.

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:6 (2:2)

Bramki: Wato Arweladze 14’, 28’ – Krzysztof Drzazga 24’, 51’, 80’, Jakub Błaszczykowski 37’, Vukan Savićević 54’, Łukasz Burliga 65’.

Żółte kartki: Jakub Żubrowski, Wato Arweladze, Matej Pučko - Łukasz Burliga, Vukan Savićević, Sławomir Peszko.

Korona: Michał Miśkiewicz - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovačević, Ognjen Gnjatić (52' Oskar Sewerzyński), Michael Gardawski - Matej Pučko, Oliver Petrak (57' Ivan Jukić), Jakub Żubrowski, Aleksandar Bjelica (68' Łukasz Kosakiewicz) - Wato Arweladze, Elia Soriano.

Wisła: Mateusz Lis - Łukasz Burliga (78' Wojciech Słomka), Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Jakub Błaszczykowski (71' Matej Palčič), Vullnet Basha, Vukan Savićević (83' Patryk Plewka), Marko Kolar, Sławomir Peszko - Krzysztof Drzazga.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 9 664.