Fortuna 1 Liga: Odra Opole strzelała po przerwie

IS DSC 4104Do przerwy Odra Opole bezbramkowo remisowała z Chojniczanką Chojnice. Jednak w drugiej połowie podopieczni trenera Mariusza Rumaka nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i zaaplikowali im trzy gole.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta. Duża ilość fauli i kartek była dominującym obrazem. Napięcie sięgnęło zenitu podczas schodzenia piłkarzy na przerwę. Do utarczek słownych, doszły drobne rękoczyny. Emocje udało się opanować i w drugiej połowie, choć gra dalej była zacięta, to jednak na boisku więcej emocji przynosiła gra. Wynik w 55. minucie otworzył Krzystof Janus, a już po sześciu minutach gry było 2:0 dla Odry. Goście starali się odpowiedzieć, ale nie byli w stanie tego dnia pokonać Artura Krysiaka. Kropkę nad "i" postawił Rafał Niziołek i piłkarze do kwiatów wręczanych przed mecz swoim fankom dorzucili jeszcze trzy punkty.

Odra Opole – Chojniczanka Chojnice 3:0 (0:0)

Bramki: Krzysztof Janus 55', Marcin Urynowicz 61', Rafał Niziołek 87'.

Żółte kartki: Rafał Brusiło, Mateusz Czyżycki - Oskar Paprzycki, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń, Filip Żagiel, Tomasz Mikołajczak.

Odra: Artur Krysiak - Patryk Janasik (18' Tomáš Mikinič), Paweł Baranowski, Serafin Szota, Rafał Brusiło - Dawid Błanik, Miłosz Trojak, Mateusz Czyżycki, Jakub Moder (81' Rafał Niziołek), Krzysztof Janus - Marcin Urynowicz (68' Iván Martín).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Rafał Kobryń (67' Jacek Podgórski), Tomasz Boczek, Hubert Wołąkiewicz, Przemysław Pietruszka - Miłosz Przybecki, Oskar Paprzycki (72' Paweł Zawistowski), Krzysztof Danielewicz, Paweł Żyra (67' Filip Żagiel), Piotr Grzelczak - Tomasz Mikołajczak.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów: 1 230.