3L: Hutnik zaprezentował kadrę i zremisował z Piastem Gliwice

W sobotę odbyła się prezentacja zespołu HuIS DSC 3518tnika Kraków na rundę wiosenną sezonu 2018/19; w kadrze krakowskiego klubu znalazło się sześciu nowych zawodników. Po zaprezentowaniu się kibicom, podopieczni trenera Leszka Janiczaka przystąpili do pojedynku z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Mecz zakończył się remisem sprawiedliwym remisem 2:2.

W 3. minucie było groźnie pod bramką gospodarzy. Mateusz Reczulski o mało co nie strzelił bramki samobójczej. "Hutnicy" atakowali głownie prawą flanką, gdzie imponowali wymianą podań Tomasz Jaklik z Kamilem Sobalą. Jak zwykle kapitalnie dyrygował kolegami będący w świetnej formie Krzysztof Świątek. Z dystansu uderzali Tomasz Jaklik i Mateusz Reczulski oraz Dariusz Gawęcki. Ten pierwszy obok bramki. Dwaj pozostali celnie, ale skutecznie interweniował bramkarz. Szansę dla Piasta miał Mateusz Mak, ale Mateusz Zając znakomicie złapał piłkę na linii bramkowej. Przed przerwą z woleja huknął Karol Stanek, ale golkiper znów świetnie interweniował.

Na początku drugiej połowy w słupek trafił nowy nabytek z Sandecji Wiktor Nowak. W 53. minucie były gracz Lecha Poznań Paweł Tomczyk popisał się pięknym uderzeniem pod poprzeczkę i otworzył wynik rywalizacji. Chwilę później sędzia orzekł faul Bartosza Tetycha na Patryku Sokołowskim i Gerard Badía mógł podwyższyć wynik, ale z rzutu karnego nie trafił w bramkę. Gospodarze dążyli do wyrównania i w 65. minucie po ładnej zespołowej akcji, strzałem w długi róg bramkę zdobył Krzysztof Świątek. W końcówce Michał Rakowiecki płaskim strzałem zza "szesnastki" pokonał Kacpra Chorążkę i Piast znów prowadził. Jednak hutnicy walczyli do końca. Konrad Bukowczan dynamicznie wbiegł w pole karne z prawego skrzydła i został sfaulowany, a Krzysztof Świątek z jedenastu metrów pewnie umieścił piłkę w siatce.

W Hutniku po raz pierwszy zagrali pozyskani z Wisły Kraków Chorążka i Piotr Świątko. Ten drugi zagrał jako defensywny pomocnik i radził sobie dobrze na tej pozycji. Niestety wciąż problemy ze zdrowiem mają Łukasz Kędziora i Tomasz Kurek, których jak wszystko na to wskazuje prędko nie zobaczymy na boisku. Z kolei Jakub Ptak i Dawid Linca kurują się po meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Jest duża szansa, że obydwaj wyleczą stłuczenia nóg i będą do dyspozycji trenera za tydzień w Daleszycach.

Hutnik Kraków - Piast Gliwice 2:2 (0:0)

Bramki: Krzysztof Świątek 65', 90' (k) - Paweł Tomczyk 53', Michał Rakowiecki 88'.

Hutnik: Mateusz Zając (46' Kacper Chorążka) - Tomasz Jaklik, Mariusz Bienias, Patryk Kołodziej, Bartosz Tetych (81' Przemysław Antoniak) - Kamil Sobala (77' Konrad Bukowczan), Mateusz Reczulski (46' Piotr Świątko), Dariusz Gawęcki (81' Filip Handzlik), Krzysztof Świątek - Błażej Radwanek (46' Grzegorz Marszalik), Mateusz Kotwica (46' Wiktor Nowak).

Piast: Karol Dybowski (77' Michał Bodys) - Remigiusz Borkała (31' Karol Stanek), Uroš Korun (81' Michał Rakowiecki), Damian Byrtek, Tomasz Mokwa - Aleksander Jagiełło (81' Mateusz Broda), Patryk Sokołowski, Tomasz Jodłowiec (37' Wojciech Kamiński), Mateusz Mak (72' Remigiusz Borkała) - Gerard Badía, Paweł Tomczyk (72' Kacper Marcinkowski).

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

Widzów: 200.

W 63. minucie Gerard Badía (Piast) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

IS DSC 3539

KADRA HUTNIKA (numer na koszulce, imię i nazwisko, data urodzenia, ostatni klub):