Ekstraklasa: Podział punktów w meczu przyjaźni

3D 018Remisem 1:1 zakończył się mecz 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Cracovią Kraków a Arką Gdynia. Myślę, że jest to sprawiedliwy wynik, jako że obie drużyny nie zagrały w tym spotkaniu najlepiej jak potrafią.
Już w 11 minucie na prowadzenie, jak pokazywały późniejsze powtórki, powinien wyjść klub z Krakowa. Marcin Budziński oddał niesamowity strzał po pięknym rajdzie pomiędzy czterema obrońcami, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Jednak sędzia Paweł Gil nie wskazał na środek boiska i gra toczyła się dalej. Później okazało się, że gol padł, ale nie miejmy pretensji do arbitra tego spotkania, nie mógł on w takiej sytuacji zobaczyć w ułamku sekundy tak szybko lecącej futbolówki.
Chwilę później mogliśmy oglądać pierwszą groźną akcję Arki.  Z rzutu wolnego uderzał Hofbauer, piłka leciała wprost w okienko, jednak z tym strzałem poradził sobie Sandomierski.
3D 022Pierwszą bramkę strzelił dopiero w 42 minucie Przemysław Trytko. Po wspaniałym podaniu od Szwocha wyszedł sam na sam z bramkarzem "Pasów" i tym razem golkiper nie mógł obronić tego uderzenia.
Dziesięć minut po zmianie stron wyrównującą bramkę zdobył Mihalik wykorzystując świetne dośrodkowanie Deleu z lewej strony.
Przez całą drugą połowę żadna ze stron nie stworzył jakiejkolwiek groźnej akcji pod bramką przeciwników. Dopiero w 82 minucie zdobywca bramki dla Cracovii dośrodkował piłkę do nadbiegającego Cetnarskeigo, jednak ten uderzył kilka centymetrów obok bramki.
Według mnie zawodnikiem tego meczu jest Jaroslav Mihalik. Przez cały mecz był bardzo aktywny, często był pod grą, to on strzelił bramkę dającą remis zespołowi Jacka Zielińskiego, a później do końca meczu starał się wyprowadzić Cracovię na prowadzenie.
W następnej kolejce Cracovia gra u siebie z Zagłębiem Lubin, a Arka zmierzy się w Gdyni z Lechem Poznań.