TPP: Wieczysta Kraków z pierwszym trofeum w sezonie!

is dsc 0935Finał Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu krakowskiego był dla Wolbromia dużym wydarzeniem. Pomimo deszczowej pogody, trybuny stadionu Przeboju wypełniły się licznym gronem kibiców i trudno było znaleźć miejsce pod dachem. Wśród widzów obecny był ex-reprezentant Polski - Sławomir Peszko. Ubrany w klubową koszulkę, bardzo chętnie pozował do wspólnych zdjęć, a także rozdawał autografy miejscowym fanom.

Na murawie nie było niespodzianki. Wieczysta atakowała od pierwszych minut, a Przebój czasem kontrował. Jednak wynik bezbramkowy utrzymał się tylko do 26. minuty meczu. Wtedy to czarnoskóry napastnik Wieczystej - Emmanuel Kumah, zdobył pierwszą bramkę; chwilę później na 2:0 podwyższył Patryk Zieliński. Po zmianie stron, piłkarze z Krakowa dołożyli jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Adrian Frańczak, Adrian Jurkowski oraz Piotr Madejski.

Puchar pojechał do Krakowa, choć tylko w symbolicznej formie, bo nikt z MZPN-u nie pofatygował się do Wolbromia, aby wręczyć zwycięzcy pamiątkowe trofeum. Wygrana na tym poziomie rozgrywek daje podopiecznym trenera Przemysława Cecherza prawo do gry w półfinale pucharu na szczeblu wojewódzkim. Spotkanie to odbędzie się 19 lipca na stadionie Wieczystej. Rywalem krakowian będzie Orzeł Ryczów - najlepsza drużyna w wadowickim podokręgu.

is dsc 0922

Przebój Wolbrom - Wieczysta Kraków 0:5 (0:2)

Bramki: Emmanuel Kumah 26', Patryk Zieliński 32', Adrian Frańczak 55', Adrian Jurkowski 73', Piotr Madejski 84'.

Przebój: Aleksander Szatan - Patryk Kazior, Wojciech Jamróz (63' Daniel Chmura), Karol Przybek, Michał Raczyński, Dominik Chmura, Kacper Januszek, Adam Trebus, Krystian Pałka, Bartosz Stachoń (85' Paweł Mączka), Jakub Adamek (73' Jakub Bębenek).

Wieczysta: Michał Miśkiewicz - Michał Frańczak, Krzysztof Kalemba, Adrian Jurkowski, Patryk Kura, Emmanuel Kumah (75' Piotr Madejski), Mateusz Krasuski, Łukasz Pietras (78' Damian Buras), Patryk Zieliński (68' Dariusz Gawęcki), Bartłomiej Smuczyński (61' Damian Guzik), Paweł Słonina (57' Łukasz Skrzypek).

Tekst/foto: Dariusz Grochal