FPP: Bez niespodzianki w Nowym Sączu

SANRCZ glowneNie było niespodzianki w Nowym Sączu, gdzie w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, miejscowa Sandecja podejmowała Raków Częstochowa. Podopieczni trenera Marka Papszuna zaaplikowali "Biało-czarnym" trzy gole, a sami nie stracili żadnego. Dzięki temu pewnie zameldowali się w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek.

Od samego początku spotkania to goście z Częstochowy mieli przewagę, którą udokumentowali w 8. minucie. Wtedy to David Tijanić oddał strzał, po którym piłka odbiła się od Adriana Basty i wpadła do siatki. Warto wspomnieć, że kilka chwil wcześniej doskonałą sytuację do wpisania się na listę strzelców miał Kamil Palacz. Jednak młody napastnik Sandecji nie wytrzymał presji, przez co strzelił bardzo niecelnie. Jeszcze przed przerwą "Medaliki" podwyższyły wynik spotkania. Tym razem Dominika Budzińskiego pokonał Kamil Piątkowski; po dośrodkowaniu z rzutu rożnego 20-latek najlepiej odnalazł się w polu karnym i strzałem głową ucieszył częstochowian. Znów trzeba dodać, iż przed stratą gola zawodnicy z Nowego Sącza byli bliscy wyrównania. Swoją okazję miał Maciej Małkowski, lecz wspaniała interwencja Jakuba Szumskiego uratowała przyjezdnych.

SANRCZ 1

Druga połowa była dużo bardziej spokojna, ale ze względu na dwubramkowe poradzenie „Czerwono-niebieskich” nie powinno to nikogo dziwić. "Biało-czarni" wszelkimi możliwymi sposobami próbowali odrobić straty, lecz goście z Częstochowy mądrą, a przede wszystkim skuteczną obroną uniemożliwili im to. Na dodatek w 72. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik, 0:3. Stało się tak za sprawą Vladislavsa Gutkovskisa, który wykorzystał rzut karny podyktowany po tym jak Jan Kuźma dotknął piłki ręką. Do końca pojedynku rezultat nie uległ już zmianie, przez co przygoda nowosądeczan z Pucharem Polski w sezonie 2020/21 zakończyła się po zaledwie 90 minutach.

SANRCZ 2

Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

Bramki: Adrian Basta 8' (s), Kamil Piątkowski 21', Vladislavs Gutkovskis 72' (k).

Sandecja: Dominik Budzyński - Adrian Basta, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Miłosz Kałahur - Damian Chmiel (62' Kamil Ogorzały), Wojciech Kamiński (70' Jan Kuźma), Michał Walski, Maciej Małkowski (82' Wiktor Żołądź), Adrian Danek - Kamil Palacz (46' Maciej Korzym).

Raków: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Daniel Mikołajewski - Daniel Bartl, Igor Sapała (61' Ben Lederman), David Tijanić (85' Marko Poletanović), Giánnis Papanikoláou, Patryk Kun (85' Jakub Bator) - Vladislavs Gutkovskis (76' Sebastian Musiolik), Marcin Cebula (76' Piotr Malinowski).

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Widzów: bez udziału publiczności.