Gole debiutantów zapewniły Bruk-Betowi zwycięstwo!

3d 03518.07.2016 r. – to będzie historyczna data dla piłkarzy i mieszkańców Niecieczy. Wszystko za sprawą wygranej 2:0 z Arką Gdynia. Było to pierwsze ekstraklasowe, inauguracyjne zwycięstwo „Słoni”.
Inauguracja przyciągnęła na stadion w Niecieczy 3338 widzów. W pierwszych minutach zawodnicy uraczyli ich tylko jedną ciekawą akcją. Konkretnie uczynił to Mateusz Szwoch, który oddał strzał na bramkę. Wydawało się, że to nie będzie nic groźnego, ale rykoszet sprawił, że Trela musiał do końca uważać, by piłka go nie przelobowała. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli. Uczynili to bardzo skutecznie, bo do razu wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola był Vladislavs Gutkovskis. Łotysz wykorzystał przypadkowe zagranie kolegi i głową pokonał Jałochę.

Stracona bramka podłamała podopiecznych trenera Nicińskiego. Efektem tego była pełna kontrola gry przez „Słonie”. W 13. minucie powinno być już 2:0. Świetnie długie podanie otrzymał wtedy Misak, ale Jałocha dobrze wyszedł poza pole karne i zażegnał niebezpieczeństwo. To ostrzeżenie podziałało na „Arkowców” i w końcu wzięli się do gry. Jednak na efekt ich optycznej przewagi trzeba było czekać niemal do samego końca pierwszej połowy. Niestety ani Marcus da Silva, ani Szwoch nie potrafili skierować piłki do siatki. Pierwszemu z nich fantastyczną interwencją przeszkodził Trela, a drugi nie miał dobrze nastawionego celownika.
Druga połowa rozpoczęła się do małej niespodzianki. Trener Czesław Michniewicz, mimo prowadzenia, zdecydował się na wpuszczenie do gry dwóch nowych zawodników. Początkowo niewiele to wniosło, ponieważ to Arka nadal przeważała. Jej akcje były co raz groźniejsze, ale w decydujących momentach brakowało dokładności. Natomiast gospodarze nastawili się na grę z kontry i cierpliwie czekali na swoją okazję do zdobycia gola. Ta nadarzyła się w 79. minucie meczu. Od razu została wykorzystana przez Samuela Stefanika. Słowak dostał idealne podanie od Gutkovskisa i mając przed sobą pustą bramkę, skierował do niej piłkę. Po tym ciosie Gdynianie już się nie podnieśli. Ba mogli stracić trzeciego gola, lecz strzał Stefanika świetnie wybronił Jałocha.

3d 016

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis 9’, Samuel Stefanik 79’.
Żółte kartki: Martin Juhar, Kornel Osyra, Vlastimir Jovanović – Miroslav Bożok, Mateusz Szwoch.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva – David Guba (73’ Wojciech Kędziora), Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Patrik Misiak (46’ Samuel Stefanik), Martin Juhar (46’ Sebastian Ziajka) – Vladislavs Gutkovskis.
Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak – Marcus da Silva, Yannick Kakoko (76’ Rashid Yussuff), Antoni Łukasiewicz, Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok (69’ Adrian Błąd) – Dariusz Zjawiński (61’ Rafał Siemaszko).
Sędziowali: Paweł Raczkowski (główny), Piotr Sadczuk i Marek Arys (asystenci), Krzysztof Korycki (techniczny).