Stal Mielec lepsza w pojedynku pierwszoligowców

STMSAN sparingW Mielcu piłkarze miejscowej Stali i Sandecji Nowy Sącz mierzyli się w spotkaniu towarzyskim, w ramach przygotowań do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Lepsi okazali się aktualni wiceliderzy zaplecza PKO BP Ekstraklasy.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Dariusza Marca. Uczynili to za sprawą Roberta Dadoka, który przepięknym strzałem zza pola karnego pokonał Krzysztofa Barana. Miało to miejsce w 38. minucie. "Biało-czarni" wyrównali tuż po rozpoczęciu drugiej części gry. Tuż przed linią wyznaczającą szesnasty metr faulowany był Bartłomiej Dudzic. Do stojącej piłki podszedł Marcin Flis i potężnym uderzeniem nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy. Dołowanie chwilę później wynik spotkania ustalił Adrian Paluchowski. 32-latek umieścił piłkę w siatce, po tym jak bramkarz z Nowego Sącza za krótko ją wypiąstkował, a potem nie dał rady wrócić między słupki.

STMSAN sparing 1

Porażka z mielczanami była trzecią porażką nowosądeczan w trzecim, zimowym meczu sparingowym. Wcześniej piłkarze z miasta nad Dunajcem musieli uznać wyższość dwóch zespołów z Rzeszowa - Stali i Resovii. Kolejny mecz towarzyski podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego rozegrają w najbliższą środę. Ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00, na boisku przy Instytucie Kultury Fizycznej sądeckiego PWSZ-u.

STMSAN sparing 2

Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Bramki: Robert Dadok 38', Adrian Paluchowski 59' - Marcin Flis 55'.

Stal (skład wyjściowy): Rafał Strączek – Łukasz Seweryn, Andreja Prokić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Lukáš Bielák, Wojciech Lisowski, Robert Dadok, Kacper Sadłocha.

Sandecja (I połowa): Krzysztof Baran - Adrian Basta, Grzegorz Bran, Michal Piter-Bučko - Kamil Ogorzały, Radosław Kanach, Maciej Małkowski, Dominik Kun - Mateusz Klichowicz, Maciej Korzym, Damian Chmiel (25' Bartłomiej Kasprzak, 37' Michał Walski).

Sandecja (II połowa): Krzysztof Baran (75' Szymon Tokarz) - Tadeusz Socha, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Kacper Palacz, Radosław Kanach (60' Patryk Orlof), Jan Kuźma, Michał Walski, Miłosz Kałahur - Bartłomiej Dudzic, Mariusz Gabrych.