Stal Rzeszów pokonała Sandecję Nowy Sącz

SANRZEW pierwszym, zimowym sparingu piłkarze Sandecji Nowy Sącz mierzyli się z drugoligową Stalą Rzeszów. Lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali, 4:3. Na listę strzelców wpisali się Maciej Korzym, Mariusz Gabrych, Maciej Małkowski, Piotr Głowacki, Kacper Duda x2 oraz Wojciech Reiman.

W pierwszej tercji trener Tomasz Kafarski postawił na zawodników z największą ilością rozegranych minut w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Efekt był taki, że to oni byli stroną przeważającą, co w 13. minucie udokumentował Maciej Korzym. Popularny "Korzeń" miał niełatwą sytuację, ale precyzyjnym strzałem z ostrego kąta pokonał golkipera z Rzeszowa. Odpowiedź gości była natychmiastowa, bowiem zaledwie 120 sekund później do siatki trafił Piotr Głowacki. Trzeba przyznać, że jego uderzenie z rzutu wolnego było przedniej urody.

IS SANRZE 5

Drugą część gry również lepiej rozpoczęli "Biało-czarni", którzy szybko odzyskali prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mariusz Gabrych. Były gracz m.in. Świtu Nowy Dwór Mazowiecki wykorzystał dośrodkowanie Macieja Małkowskiego i strzałem na bliższy słupek pokonał bramkarza rywali. Przyjezdni, podrażnieni takim obrotem spraw, ostro ruszyli do ataku. To przyniosło im dwa trafienia autorstwa Kacpra Durdy oraz Wojciecha Reimana. Mimo to ta tercja również zakończyła się remisem, bo w 65. minucie Maciej Małkowski zdobył gola z rzutu karnego, który został podyktowany za faul na Mateuszu Klichowiczu.

IS SANRZE 10

W ostatniej tercji sztab klubu z miasta nad Dunajcem podstawił na młodych piłkarzy z rezerw oraz grupy TOP TALENT, którzy byli wspierani przed doświadczonego Bartłomieja Dudzica. Jednak uczciwie trzeba przyznać, że brak doświadczenia wcale nie przeszkadzał im postawić trudnych warunków przeciwnikom. Między innymi przez to wydawało się, iż całe spotkanie zakończy się remisem. Niestety 300 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego Konrada Mrózka pokonał Kacper Durda i to drugoligowcy cieszyli się z wygranej.

IS SANRZE 22

Sandecja Nowy Sącz - Stal Rzeszów 3-4 (1-1, 3-3)

Bramki: Maciej Korzym 13', Mariusz Gabrych 45', Maciej Małkowski 65' (k) - Piotr Głowacki 15', Kacper Durda 49', 100', Wojciech Reiman 54'.

Sandecja (I tercja): Krzysztof Baran - Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis, Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski, Radosław Kanach, Dominik Kun, Kamil Ogorzały, Maciej Korzym.

Sandecja (II tercja): Szymon Tokarz - Adrian Basta, Grzegorz Baran, Tadeusz Socha, Miłosz Kałahur, Adrian Danek, Patryk Orlof, Szymon Kuźma, Maciej Małkowski, Mariusz Gabrych, Mateusz Klichowicz.

Sandecja (III tercja): Konrad Mrózek - Zawodnik testowany, Jakub Leśniak, Jan Kuźma, Kacper Palacz, Wiktor Żołądź, Dominik Urban, Wojciech Oleksy, Piotr Bryja, Kamil Kuzera, Bartłomiej Dudzic.

Stal (I tercja): Wiktor Kaczorowski - Damian Kostkowski, zawodnik testowany, Piotr Głowacki, Robert Trznadel - Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Mateusz Olejarka, Damian Michalik, Błażej Szczepanek - Artur Pląskowski.

Stal (II i III tercja): Gerard Bieszczad (Radosław Dąbrowski) - Dominik Sadzawicki, Radosław Sylwestrzak, Łukasz Mozler, Damian Sierant, Patryk Plewka, Collard, Dariusz Jarecki, Wiktor Kłos, Jakub Lorek (Jakub Kądziołka), Grzegorz Goncerz (Kacper Durda).

Sędziował: Konrad Kolak (Stary Sącz).