S: Sparingowa porażka Korony Kielce

010Piłkarze kieleckiej Korony rozegrali pierwszy sparing podczas zimowego zgrupowania w Turcji. Ich rywalem był trzecioligowy, Kocaelispor Kulübü. Niestety "Scyzory" musiały uznać wyższość rywali, którym ulegli, 1:3.

Turcy szybko otworzyli wynik w meczu, bo już w 3. minucie gola zdobył Okan Eken. Jeszcze przed przerwą "miejscowi" wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kubilay Yavuz, który wykorzystał rzut karny. Tuż po wznowieniu drugiej połowy gry "Koroniarze" zmniejszyli nieco straty. Autorem trafienia został Dawid Błanik. 25-latek umieścił piłkę w siatce po strzale z "jedenastki". Jednak ostatnie słowo należało do Mehmeta Saka. W 82. minucie gracz Kocaelisporu pokonał Adriana Sandacha i ustalił wynik spotkania

Korona Kielce - Kocaelispor Kulübü 1:3 (0:2)

Bramki: Dawid Błanik 47’ (k) - Okan Eken 3', Kubilay Yavuz 43' (k), Mehmet Sak 82’.

Korona: Konrad Forenc (66' Adrian Sandach) - Adrian Danek (46' Dominick Zator), Piotr Malarczyk (46' Miłosz Trojak), Kyryło Petrow (46' Bartosz Kwiecień), Saša Balić (36' Hubert Zwoźny, 46' Jakub Konstantyn) - Jakub Łukowski (36' Hubert Szulc, 46' Jacek Podgórski), Adam Deja (46' Oskar Sewerzyński), Dalibor Takáč (46' Marcin Szpakowski), Nono (46' Ronaldo Deaconu), Jacek Kiełb (46' Dawid Błanik) - Bartosz Śpiączka (46' Jewgienij Szykawka).

Kocaelispor (skład wyjściowy): İsmet Yumakoğulları - Yalçın Kılınç, Diogo Coelho, Emre Nefiz, Atila Turan, Cihat Çelik, Mesut Can Tunalı, Kubilay Yavuz, Samed Ali Kaya, Cem Ekinci, Okan Eken.