S: Barciczanka Barcice lepsza w sparingu IV-ligowców

BARMUS glowneW ostatnim meczu sparingowym zimowego okresu przygotowawczego Barciczanka Barcice na własnym stadionie podejmowała ligowego rywala, Poprad Muszyna. Spotkanie przyniosło wiele emocji i zakończyło się wygraną miejscowych, 3:2. Teraz obu zespołom pozostała walka o zgoła odmienne cele; gospodarze chcą zapewnić sobie spokojne utrzymanie, a goście awansować jedną klasę rozgrywkową wyżej.

Na papierze, na zdecydowanych faworytów wyglądali podopieczni trenera Roberta Kubieli, ale to zawodnicy prowadzeni przez Mateusza Dwojaka lepiej rozpoczęli pojedynek. Efekt tego był widoczny w 15. minucie, kiedy to do siatki trafił Rafał Stanczak. Nowy nabytek klubu z Barcic mierzonym strzałem wykończył akcję całego zespołu. 600 sekund później doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, po którym to Karol Matras nie był w stanie kontynuować gry; były gracz Sandecji Nowy Sącz został sfaulowany przez Grzegorza Ciężobkę i upadł tak niefortunnie, że uszkodził sobie bark. Przed przerwą już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło, natomiast pierwsze minuty drugiej połowy to szybkie dwa ciosy w wykonaniu Barciczanki. Najpierw, przepięknym strzałem zza pola karnego, Karola Miczołka pokonał Zawodnik Testowany, a trzeciego gola zdobył Marek Maślejak. Wydawało się, że te wydarzenia zamknęły mecz, lecz "Mineralni" postanowili dostarczyć jeszcze trochę emocji i w końcówce, dzięki Szymonowi Grucy oraz Sebastianowi Wąchale, zmniejszyli nieco straty. Jednak na doprowadzenie choćby do remisu nie starczyło im już czasu, przez co musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala.

BARMUS 1Barciczanka Barcice - Poprad Muszyna 3:2 (1:0)

Bramki: Rafał Stanczak 16', Zawodnik Testowany 47', Marek Maślejak 52' - Szymon Gruca 83', Sebastian Wąchała 89'.

Żółta kartka: Grzegorz Ciężobka (Barciczanka).

Barciczanka: Kacper Rejentowicz - Dawid Basta, Grzegorz Ciężobka, Jakub Leśniak, Jakub Miechurski, Tomasz Zawiślan, Marcin Marczyk, Marek Maślejak, Zawodnik Testowany, Rafał Stanczak, Marcin Krywoborodenko. Grali także: Mariusz Różalski, Dawid Wiewióra, Tomasz Tokarczyk, Dawid Kantor, Tymoteusz Wiewióra, Szymon Nika, Jakub Gromala, Miłosz Janik, Przemysław Urasiński, Zawodnik Testowany.

Poprad: Daniel Bomba (46' Karol Miczołek) - Karol Matras (25' Sebastian Wąchała), Paweł Szczepanik (46' Sebastian Szczepański), Wojciech Janur, Kacper Smoleń, Szymon Gruca, Dawid Dyląg (46' Daniel Skalniak), Jakub Stróżyk, Mateusz Orzechowski (46' Krzysztof Podgórniak), Patryk Janik, Konrad Kuzera.

Sędziowali: Konrad Kolak i Kacper Dyrek (obaj Nowy Sącz).

Widzów: bez udziału publiczności.