F1L: Pewna wygrana Sandecji Nowy Sącz

SANARK 21 22 glowneNa stadionie przy ul. Kusocińskiego 2 w Niepołomicach zmierzyły się dziś Sandecja Nowy Sącz oraz Arka Gdynia. Był to mecz rozegrany w ramach 17. kolejki Fortuna 1 Ligi i zakończył się wygraną podopiecznych trenera Dariusza Dudka, 3:1. Zwycięstwo sprawiło, że nowosądeczanie awansowali w ligowej hierarchii; obecnie plasują się na najniższym stopniu podium.

"Biało-czarni" bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie Damir Šovšić wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Wolnym. Goście do wyrównania doprowadzili za sprawą Michała Bednarskiego, który precyzyjnym strzałem z linii pola karnego pokonał Dawida Pietrzkiewicza. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Sandecji cieszyli się z kolejnego gola. Tym razem do siatki trafił Dawid Wolny. Warto w tym miejscu dodać, że była to pierwsza bramka jakiegokolwiek napastnika nowosądeckiej drużyny w obecnych rozgrywkach. Wynik, już w drugiej połowie, ustalił Sebastian Rudol. Były gracz Widzewa niemal skopiował wyczyn 21-letniego pomocnika Arki, ale po jego strzale piłka wylądowała przy drugim słupku. Dla piłkarzy z miasta nad Dunajcem była to dziewiąta wygrana w tym sezonie, a o dziesiątą powalczą w najbliższą środę. Ich rywalem będzie częstochowska Skra; co ważne mecz zostanie rozegrany na przebudowywanym Stadionie Miejskim im. O. Władysława Augustynka w Nowym Sączu.

SANARK 21 22 1

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: Damir Šovšić 3' (k), Dawid Wolny 36', Sebastian Rudol 85' - Michał Bednarski 20'.

Żółte kartki: Robert Janicki, Maciej Małkowski x2 - Arkadiusz Kasperkiewicz.

Czerwona kartka: Maciej Małkowski (Sandecja - za dwie żółte).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Sebastian Rudol, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby - Błażej Szczepanek (77' Jakub Zych), Elhadji Maissa Fall, Damir Šovšić, Robert Janicki (78' Maciej Małkowski), Damian Chmiel - Dawid Wolny.

Arka: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Haris Memić - Mateusz Stępień (64' Maciej Rosołek), Sebastian Milewski, Michał Bednarski (76' Adam Deja), Hubert Adamczyk, Artur Siemaszko (82' Marcus Vinícius), Fabian Hiszpański - Karol Czubak.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).