F1L: Przełamanie na zakończenie sezonu

PUNBEL glowneW ostatnim meczu sezonu Puszcza Niepołomice, na własnym stadionie podejmowała GKS Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, 2:0. Zwycięstwo sprawiło, że podopieczni trenera Tomasza Tułacza przełamali passę 11 meczów bez zwycięstwa (w tym 8 porażek z rzędu - przyp. red.) i godnie pożegnali się z własnymi kibicami.

Pierwszy gol padł tuż przed zakończeniem premierowej odsłony gry. W 43. minucie Karol Kanap wykorzystał złe przyjęcie piłki przez defensora gości, nieco szczęśliwie dograł do Szymona Kobusińskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi GKS-u. Wynik zaraz po przerwie ustalił Michał Czarny. Akcja dająca drugie trafienie "Żubrom" rozpoczęła się od wybice Mateusza Górskiego, po którym piłka trafiła pod nogi autora bramki otwierającej wynik. Młody napastnik oddał futbolówkę Michałowi Mikołajczykowi. Kapitan Puszczy idealnie wyłożył ją 32-latkowi, dzięki czemu ten nie miał problemów z pokonaniem Leonida Otczenaszenki. Tym samym obie drużyny zakończyły sezon 2020/21 Fortuna 1 Ligi. Niepołomiczanie zapamiętają go ze zwycięstwa w klasyfikacji Pro Junior System. Zgoła odmienne nastroje będą towarzyszyć "Brunatnym", bowiem spadli oni do eWinner 2 Ligi.