F1L: Nie ma mocnych na Sandecję Nowy Sącz

2021 04 10 SANZAG glowneNa stadionie przy ulicy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu niepokonana od dwunastu spotkań Sandecja podejmowała będące na fali wznoszącej Zagłębie Sosnowiec. Pojedynek 24. kolejki Fortuna 1 Ligi przyniósł wiele emocji i zakończył się tryumfem "Biało-czarnych, 2:1. Warto wspomnieć, że jego dodatkowym smaczkiem był fakt, iż w przeszłości Dariusz Dudek prowadził drużynę z województwa śląskiego, a Kazimierz Moskal był szkoleniowcem nowosądeczan.

Pierwsze minuty spotkania to zdecydowanie lepsza postawa piłkarzy z Małopolski. To oni dyktowali tempo gry, to oni częściej przebywali na połowie rywali i to oni stwarzali groźniejsze okazje do zdobycia gola. Jednak swoją przewagę udokumentowali dopiero w 21. minucie. Wówczas, w polu karnym Zagłębia, Rubio zwiódł Piotra Polczaka, po czym precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce; Szymon Frankowski nie miał nic do powiedzenia. Przyjezdni mogli do wyrównania doprowadzić tuż przed przerwą, ale w sytuacji 4 na 1 źle rozegrali piłkę, dzięki czemu piłkarze z Nowego Sącza wyekspediowali ją daleko od własnej bramki.

2021 04 10 SANZAG 1

Od gwizdka rozpoczynającą drugą połowę do ataku ruszyli podopieczni trenera Kazimierza Moskala. Efekt tego nadszedł w 60. minucie, kiedy to sosnowiczanie zdobyli gola wyrównującego. Po dośrodkowaniu Gonçalo Gregório, strzał oddał Filip Karbowy. Futbolówkę zmierzającą do siatki wybił Michal Piter-Bučko, lecz ta niefortunnie odbiła się od pleców Dawida Pietrzkiewicza i przekroczyła linię bramkową. 600 sekund później "Biało-czarni" znów wyszli na prowadzenie. Golkipera Zagłębia pokonał Dawid Błanik. Były gracz GKS-u Bełchatów wykorzystał idealne podanie autorstwa Michała Walskiego. Oczywiście goście od razu chcieli odrobić straty, ale to im się nie udało i ostatecznie musieli uznać wyższość "Biało-czarnych". Duża w tym zasługa 33-letniego bramkarza Sandecji, który w samej końcówce, w fenomenalny sposób powstrzymał Gonçalo Gregório.