Euroliga Kobiet: Wiślaczki bez szans

3D IMG 3863 (Copy)W 8 kolejce Euroligi Kobiet koszykarki Wisły Can-Pack Kraków podejmowały u siebie mistrzynie Europy z 2016 roku, czyli UMMC Jekaterynburg. Faworytki nie zawiodły i bezproblemowo pokonały krakowianki 74:49 (15:9, 21:15, 16:5, 22:20).

Pierwsza kwarta przebiegła ze wskazaniem na gości. Bardzo dobrze blokowały ataki WIślaczek i wykorzystywały każdą swoją akcję. Podobnie było w drugiej kwarcie, jednak w niej lepiej zaczęły grać już koszykarki z Krakowa, które rzuciły sześć punktów więcej niż w pierwszej partii. Kryzys nadszedł jednak po przerwie, kiedy w trzeciej kwarcie nastąpiła całkowita dominacja Wisły, która rzuciła w tej partii 5 punktów. Oprócz tego, problem miała także zawodniczka UMMC Natalia Vieru, której coś stało się w głowę. Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównaną i najbardziej intensywną ze wszystkich. Tylko dwa punkty mniej rzucone przez Polki w tej partii świadczą o wyrównaniu i walce do samego końca.

Nikt nie spodziewał się innego wyniku i nikt nie jest rozczarowany. Po tym spotkaniu Wiślaczki zajmują 6 miejsce w tabeli, a klub z Rosji plasuje się na drugiej pozycji, mając tyle samo punktów co Fenerbahce. W następnej kolejce Rosjanki zagrają z Perfumeriach Avenida (Hiszpania), a Wisła podejmie Nadezdha (Rosja).