RAsenReisen

RasenReisen: Pärnu Rannastaadion

3d img 8144Auf dem Weg von Riga nach Tallinn bot es sich quasi an, dieses Spiel mitzunehmen denn es lag auf dem halben Weg und zudem ist die Stadt zwar klein, aber echt sehenswert. Zum Spiel möchte ich nicht viele Worte verlieren. Das Niveau war nicht wirklich berauschend, aber dafür fand ich das Stadion wirklich sehenswert. Zwar ist es recht neu und wer mich kennt wird sich zwar jetzt wundern (ja ich stehe eher auf alte abgewrackte Stadien als auf die modernen „Paläste“) aber es hat mir trotzdem gefallen. Zum einen liegt es direkt am Strand der Ostsee und zum anderen ist die Haupttribüne (auch die Einzige Tribüne) mal etwas „ganz Anderes“. Vom Außen recht moderne Architektur, von Innen im skandinavischen Still alles mit Hol ausgekleidet. Sieht irgendwie mega aus und man sollte es gesehen haben.

Estland U-21 - Lettland U-21
Spielbeginn:
Freitag, 11.10.2019 r., 19:15.
Liga:
UEFA U21 Euro 2020 Quali.
Stadion: Pärnu Rannastaadion.
Eintritt: 5 €.
Endergebnis: 2:1
Zuschauerzahl: 350.
Gästefans: 10.
Support: -
Bier/Wurst: -

3d img 8123

W drodze z Rygi do Tallina zaliczyliśmy kolejny mecz. W połowie drogi zahaczyliśmy o Pärnu; to małe ciekawe miasteczko, naprawdę godne polecenia. Jeśli chodzi o samo spotkanie to nie ma co za wiele o nim pisać. Poziom nie był zbytnio wysoki, ale uważam, że stadion jest wart uwagi. To całkiem nowy obiekt i kto mnie zna, będzie zaskoczony (tak, bardziej lubię stare stadiony niż nowoczesne "pałace" i wolę się wybrać na np. Szombierki niż na Śląski), to i tak mi się podobał. Z jednej strony znajduje się stadion bezpośrednio przy plaży Morza Bałtyckiego, a z drugiej strony główna trybuna (również jedyna) jest czymś "zupełnie innym"; z zewnątrz całkiem nowoczesna architektura, od wewnątrz w stylu skandynawskim tylko z drewna. Wygląda mega i jest warta odwiedzin!

3d img 8126

Estonia U-21 - Łotwa U-21
Ooczątek meczu:
piątek, 11.10.2019 r., 19:15.
Liga: UEFA U-21 Euro 2020 Quali.
Stadion: Pärnu Rannastaadion.
Wstęp: 5 €.
Wynik końcowy: 2:1
liczba widzów: 350.
Kibice gości: 10.
Doping: -
Piwo/kiełbasa: -


RasenReisen – to cykl reportaży autorstwa niemieckich grundhoperów, którzy upodobali sobie wizyty na meczach po drugiej stronie Odry. Dzięki nim, możecie z naszej strony, dowiedzieć się jak polską i europejską piłkarską rzeczywistość widzą nasi zachodni sąsiedzi.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies