RAsenReisen

RasenReisen: FK Süduva

3d img 7923Abends ging es ins nächste Stadion, 60 km südlich von Kaunas, wo der ortsansässige FK Süduva sich die Tabellenführung, welche zwischenzeitlich an Zalgiris Vilnius abgegeben wurde, wiederholen wollte. Eine imposante Tribüne, die typisch an den Ostblock erinnert, erwartete uns. Diese war für litauische Verhältnisse recht gut gefüllt. Zwischendurch immer mal wieder Anfeuerung, aber ohne jegliche Koordination. Eine Fanszene war nicht auszumachen. Die Heimmannschaft gewann das recht gute Spiel mit 3:1 und ist nun wieder Tabellenführer.

FK Süduva - FK Panevėžys
Spielbeginn:
Samstag, 05.10.2019 r., 19:00.
Liga: A Lyga.
Stadion: ARVI Futbolo Arena.
Eintritt: 5 €.
Endergebnis: 3:1
Zuschauerzahl: 700.
Gästefans: -
Support: -
Bier/Wurst: -

3d img 7927

Wieczorem udaliśmy się na kolejny stadion, 60 km na południe od Kaunas, gdzie miejscowy FK Süduva walczył o powrót na pierwsze miejsce w tabeli; w międzyczasie liderem został Žalgiris Wilno. Czekała na nas imponująca trybuna - typowo przypominająca blok wschodni - i trzeba przyznać, że była dość dobrze wypełniona jak na litewskie warunki. Od czasu do czasu pojawiał się doping, ale bez żadnej koordynacji; czegoś w stylu młyna niestety nie było. Drużyna gospodarzy wygrała 3:1 i jest ponownie przewodzi ligowej hierarchii.

3d img 7914

FK Süduva - FK Panevėžys
Początek meczu: sobota, 05.10.2019 r., 19:00.
Liga: A Lyga.
Stadion: ARVI Futbolo Arena.
Wstęp: 5 €.
Wynik końcowy: 3:1
Liczba widzów: 700.
Kibice gości: -
Doping: -
Piwo/kielbasa: -


RasenReisen – to cykl reportaży autorstwa niemieckich grundhoperów, którzy upodobali sobie wizyty na meczach po drugiej stronie Odry. Dzięki nim, możecie z naszej strony, dowiedzieć się jak polską i europejską piłkarską rzeczywistość widzą nasi zachodni sąsiedzi.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies