3L: Hutnik wygrał w Połańcu

IS DSC4888

W meczu 4. kolejki Hutnik wygrał z Czarnymi w Połańcu 1:0 i umocnił się w czołówce tabeli grupy czwartej III ligi. Gola na wagę trzech punktów, w 49. minucie spotkania, zdobył Kamil Sobala.

W pierwszej połowie dwa groźne strzały z dystansu Grzegorza Marszalika odbił golkiper Czarnych. Z kolei po próbie z daleka Gawęckiego, piłka po rykoszecie od jednego z zawodników Czarnych, przeszła ponad poprzeczką. Groźnie było też po strzale Patryka Kołodzieja, po którym obrońca wybił piłkę sprzed  linii bramkowej.

Po utracie bramki gospodarze próbowali odrobić straty. Jednak hutnicy skutecznie się bronili, a dobrze dysponowany Mateusz Zając wyłapywał wszelkie dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Golkiper Hutnika obronił także silny strzał w doliczonym czasie meczu. Wcześniej rezerwowy Dawid Linca stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale po jego strzale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Wcześniej bliski powodzenia był również główkujący Błażej Radwanek.

Warto wspomnieć, że w szeregach gospodarzy w linii pomocy wystąpił zaledwie 15-letni Oskar Łąk. Obok niego biegał m.in. były zawodnik Hutnika Kamil Hul. Piłkarzy HKS głośnym dopingiem do boju zagrzewała ponad 50-cio osobowa grupa kibiców. Już w najbliższą środę 29 sierpnia o godzinie 17 kolejny mecz Dumy Nowej Huty. Na Suchych Stawach Hutnik podejmie Wisłę Sandomierz.