Derby dla Celticu

3D 15873577Było to już 3 w tym sezonie spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych klubów Szkocji.  W pierwszych derbach po powrocie do Premiership, Rangersi ulegli Celticowi aż 5:1, później, w Pucharze Ligi Szkockiej, Celtic wygrał już tylko 1:0. I tym razem Celtowie okazali lepsi od lokalnego rywala wygrywając na ich boisku 2-1.

Prowadzenie w meczu objęli gospodarze. W 12 minucie spotkania bramkę dla Rangersów zdobył Miller. Na to trafienie Celtic odpowiedział po 20 minutach gry. Gol Dembele, dał remisowy wynik do przerwy. Ostra gra, walka i duża ilość, żółtych kartek, najlepiej tego dnia świadczyła o tym, że żaden z zespołów nie zamierza zakończyć tego spotkania podziałem punktów. Rozstrzygnięcie zapadło w 70 minucie, kiedy to do siatki gospodarzy trafił Sinclair. Rangersi do końca walczyli o korzystny wynik, ale po meczu to goście świętowali zwycięstwo.